4 способи змусити свій мозок працювати на повну

Нестача сну, багатофункціональність та нишпорення в Інтернеті роблять нас менш продуктивними, творчими і щасливими. Тому вчіться позбавлятись негативних звичок, і в результаті зможете використовувати свій потенціал на повну силу.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
4 способи змусити свій мозок працювати на повну

Прийшов час почути прості істини, які дійсно можуть змінити ваше життя.

Зрозуміло, що ви зайнята людина. Ви піклуєтесь про своє життя та ще й роботу. Однак задумайтесь, чи допомагає вам ваш смартфон під час роботи? А 10-15 вкладок в браузері? Потік емейлів, які сипляться один за іншим? А в кінці дня ви намагаєтеся лягти спати і проспати заслужені 5 годин, знаючи, що цього недостатньо. Але у вас просто немає часу на більше.

Якщо в попередньому абзаці ви впізнали себе, то у Марії Коннікової є що запропонувати вам: зупиніться, зробіть крок назад і усвідомте, як дорого обходяться вам ваші звички. Доктор наук з психології, автор колонки з психології для журналу The New Yorker, знає про що говорить.

Я знаю, що борюся на стороні тих, хто програв. Але сподіваюся, що хоч хтось почує мої слова про те, що гіперпродуктивність робить нас менш продуктивними

Ґрунтуючись на її матеріалах, ось 4 способи, як поліпшити свій спосіб життя і змусити мозок працювати.

Більше сну

Наука досі не знає багато про депривації сну. Але що наука знає точно, так це те, що основна функція сну полягає у видаленні біохімічних продуктів життєдіяльності мозку, які з'являються в результаті його активності. Це означає те, що недолік сну може стати причиною накопичення шкідливих білків бета-амілоїд, які можуть призвести до різних хвороб. Наприклад, хвороби Альцгеймера.

Як виправити звичку недосипання? Доведеться змінити свій спосіб життя, а це нелегко. Недостатньо лише думати: «Я не можу виспатися зараз, але зате відісплюся на вихідних». Це не спрацює. Відновитися після однієї безсонної ночі не складно, але хронічна нестача сну вимагає великих зусиль.

Як довго слід спати? Дорослій людині необхідно від 7 до 9 годин сну.

Досить "просиджувати" час в Інтернеті

Вам напевно було цікаво, що робить Інтернет з вашим мозком? Чи не робить він нас залежними, перетворюючись на своєрідний наркотик? Статус в Facebook, емейл, твіт, цікава стаття, і так по замкнутому колу. Коннікова каже, що основна проблема Інтернету полягає в розсіяній увазі. Нам постійно доводиться перемикати її і це не дає зосередитися на важливих речах.

Як позбутися від цього? Встановіть для себе правила: півгодини на емейли, півгодини на Твіттер і так далі. Ви можете зробити це самі, але якщо знаєте, що сили волі може не вистачити, скористайтеся допоміжними засобами.

Перевірте свою багатофункціональність

Проблема зависання в Інтернеті — це всього лише частина однієї великої проблеми. Сучасна культура заохочує її і навіть змушує нас робити кілька справ одночасно (для нашого ж блага). Але ви хоч раз бачили роботодавця, якому була потрібна людина з чудовою багатофункціональністю? Навряд чи. Тому її переваги туманні і знаходяться тільки у нас в голові. Головна ціль, якої потрібно досягнути, — це повна концентрація на одному завданні. В такому випадку, навіть якщо завдання неймовірно нудне, ви все одно будете відчувати себе набагато щасливішими.

Як позбутися звички виконувати багато завдань? Для початку, постарайтеся розвинути звичку помічати за собою, коли переключаєтеся на кілька справ одночасно. І замість цього, слідкуйте за тим, щоб робити справи по черзі, а не одночасно.

Тренуйте уважність

Одна із головних рис Шерлока Холмса — його неймовірна уважність. Здатність помічати деталі, які непідвладні іншим людям. І, як каже Коннікова, в основі того, як Холмс розгадує злочини, лежить бездіяльність. Найчастіше, він просто сидить на стільці і нічим не займається. Очі закриті, а тіло нерухоме, якщо тільки він не грає на скрипці. Саме це допомагає Холмсу бути сфокусованим і уважним до всіх дрібниць.

То як же ж почати думати, як Шерлок Холмс? За версією науковця, все, що потрібно зробити — це наслідувати детектива. Виділіть 10-15 хвилин кожен день для того, щоб сісти і нічого не робити. Сконцентруйтеся на власному диханні, на кожному вдиху і видиху. Така вправа допоможе розвинути увагу і концентрацію. Уявіть, що тренуєте м'яз і з кожним заняттям він стає все більшим і сильнішим.

Не думайте, що зробити все це складно або неможливо. Почніть з дрібних звичок і переходите до глобальних змін. Нестача сну, багатофункціональність та постійне зависання в Інтернеті роблять нас менш продуктивними, творчими і щасливими. Спробуйте використовувати себе на повну силу, як на ментальному, так і на фізичному рівнях.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: