Доктор Марк Хайман: 7 речей, про які я кажу пацієнтам, що хочуть схуднути

Гени можуть сприяти надмірній вазі, виникненню діабету або серцево-судинних захворювань, але це не робить вас абсолютно безсилими. Якщо ви будете правильно харчуватись та займатись фізичними вправами, то зможете уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Доктор Марк Хайман: 7 речей, про які я кажу пацієнтам, що хочуть схуднути

Якщо у вас в сім’ї є люди, які страждають ожирінням, це не означає, що ви повинні сидіти склавши руки і просто визнати “Моє призначення — мати надлишкову вагу”.

Звичайно, в окремих випадках гени можуть сприяти надмірній вазі, виникненню діабету або серцево-судинних захворювань, але це не робить вас абсолютно безсилими.

Згідно з дослідженнями, які були проведені в 2013 році, 32 гени можуть сприяти ожирінню. Але навіть якщо вони всі є у вас, це приблизно 10 кг зайвої ваги.

І навіть в цьому випадку ви не приречені. Сімейна схильність до певних речей ще не означає, що їх не можна уникнути. Якщо ви будете правильно харчуватись та займатись фізичними вправами, то зможете уникнути багатьох неприємних захворювань.

Тому, замість того, щоб у всьому звинувачувати генетику, погляньте на своє тіло і визначтесь з тим, що вам потрібно їсти. Наприклад, як ви себе почуваєте після вживання певних продуктів? Ви жваві, повні енергії чи навпаки — втомлені, мляві?

Всі люди різні, і мають різні біохімічні потреби, тому те, що працює для вас, може не діяти у випадку з кимось іншим. Однак, перш за все, ви не повинні втрачати надію.

Незважаючи на гени та інші умови, кожен може почати з цих семи стратегій зниження ваги та хорошого здоров’я.

1. Зосередьтесь на продуктах

Їжте багато овочів, які не містять крохмалю, фрукти з низьким вмістом цукру, яловичину, домашню курятину та яйця, а також рибу.

2. Їжте багато корисних жирів

Мова йде про авокадо, кокосову та оливкову олію, горіхи, насіння. Ці продукти допоможуть вам спалювати жири та пришвидшать обмін речовин.

3. Уникайте вживання рафінованого цукру та вуглеводів

Обмежте споживання хліба, круп, макаронних виробів, рису. Тримайтесь подалі від хлібобулочних виробів та солодощів, а також — алкоголю.

4. Приймайте харчові добавки

Це може бути риб’ячий жир, вітамін D.

5. Навчіться управляти рівнем стресу

Відчуття постійного стресу завдає шкоди вашому здоров’ю, гормонам та вазі. Знайдіть те, що допомагатиме вам знизити стрес. Це може бути йога, фізичні вправи чи просто глибоке дихання.

6. Висипайтесь

Якщо ви спите недостатню кількість годин, це може призвести до збільшення ваги. Також це пов’язано з депресією, болем, запаленням, хворобами серця, діабетом та іншими проблемами зі здоров’ям. Тому 7-8 годин здорового сну дуже важливі для людського організму.

Окрім цього, перед сном не варто “сидіти” в телефоні чи дивитись телевізор.

7. Регулярно займайтесь фізичними вправами

Ви повинні постійно рухатись, вправи роблять ваші клітини та мозок більш чутливими до інсуліну і знижують рівень цукру в крові. Хтось можете прогулюватись протягом 30 хвилин, хтось — виконувати більш активні вправи, але все це лише на користь. Тим паче, дослідники стверджують про переваги інтенсивних тренувань.

Тому перестаньте думати про свої гени! Спосіб життя та харчування — найкращі показники вашого здоров’я та ваги.

Дехто з нас повинен працювати більше, дехто — менше, але це дієвий спосіб для всіх!

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: