Щастя — це не ціль, а шлях

Можливо, це прозвучить трішки дивно, але, якщо ви хочете бути по-справжньому щасливою людиною, перестаньте просто йти до поставленої цілі. Тут головніше дещо інше!
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Щастя — це не ціль, а шлях

Сьогодні ми підготували для вас статтю Джо Де Сіна, засновника та головного виконавчого директора Spartan Race, Inc., про те, чому потрібно любити процес досягнення мети.

"Що буде, якщо я скажу, що все, що ви думали про постановку цілей, неправильне? Забудьте про мотивацію. Забудьте терміни. Забудьте про високу ціль.

Забудьте те, чого ви мріяли досягнути в житті. Ви запитаєте чому? Тому що, якщо для вас на першому місці ціль, ви будете нещасні 99% свого часу. 1% щастя, що залишився, не компенсує нічого.

Про це нелегко говорити. Я все своє життя був надзвичайно цілеспрямованою людиною, мені незвично говорити про якийсь “секрет успіху”. Ще з дитячих років я працював в напрямку досягнення своєї цілі, і це зробило мене тим, ким я є зараз.

Переслідуючи багато цілей, я натрапив на Джея Джексона, який розказав мені, що досягнення цілей — це не відповідь.

Хто такий Джек Джексон? Він завуч в середній школі в Пало-Альто (це та людина, яка скаже вам, що кожен день — це пригода). До такої діяльності, можливо, вас це і не здивує, він займався боротьбою. Джей зрозумів, що секрет стати щасливим ховається не в меті, а в процесі.

Любіть сам процес досягання цілі — він і є ключем до щастя

Є кілька причин, чому важливіше любити процес, аніж факт досягнення цілі. По-перше, як я говорив раніше, досягнення цілі становить лише 1% вашого загального часу. Тому, якщо ви щасливі від того, що досягнули щось, то радітимете лише 1% від всього часу.

Якщо навчання в найкращому коледжі — це те, що може зробити вас щасливими, ви ніколи такими не будете в школі. А все тому, що ви не потрапите в коледж, навчаючись в школі

Джей Джексон

Потрапити в коледж — це одноразова дія, яка відбудеться з вами після школи, а потім студенти починають думати, що вони не там, де хочуть бути. Те саме стосується і цілей — поки ви їх не досягнули, почуватиметесь нещасними. А коли таки досягнете, то поставите нову, і знову станете нещасливими.

Я завжди кажу людям, що час є найціннішим ресурсом в нашому житті. Якщо ви більшу його частину нещасні, то чи справді досягнете чогось?

По-друге, важливо любити процес досягнення цілі, тому що щастя робить вас більш активним. Джей пояснює це, порівнюючи із фізичним вправами.

“Якщо я отримую задоволення від свого тренування, і я люблю цим займатись, то я насолоджуватимусь ним впродовж всього часу”, - зазначає він.

Для Джея успіх — це побічний продукт багаторічного навчання та вдосконалення. Щастя з плином часу успішно виконує ціль для вас.

У всьому потрібно бачити привілеї

По-третє, якщо вам подобається сам процес, то ви легше справитесь з невдачами. Порівнюючи це з навчанням, Джей каже: “Студент, якому подобається сам процес, може сказати “Я знаю, що я зробив, що я вивчив, і що важко працював, тому я пишаюсь цим”.

Дні Джея наповнені людьми, які кричать на нього, він повинен карати декого з дітей, наказуючи їм поводитись гарно. Але незважаючи на це, він намагається знаходити способи, любити те, що робить.

Про поради Джея легше сказати, аніж дотримуватись їх. В сучасному суспільстві нам промили мізки, щоб ми постійно почувались нещасними. Але Джей думає, що ми можемо повторно провести цей процес — кожен сам для себе. Якщо ми навчимось любити процес виконання різних буденних справ, то почуватимемось щасливими.

Якщо ви можете навчитись бачити боротьбу як привілей і полюбите сам процес, ви будете щасливі кожен день — аж до дня досягнення цілі".

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: