Викиньте зі свого життя цих 10 звичок

Багатьом із нас хочеться змінити своє життя, нарешті наважитись на той крок, який дозволить нам стати тими, ким ми хочемо. Але дуже часто це все залишається на етапі думок. Відомий блогер і письменник Стівен Ейтчісон працює в області розвитку особистості, і знає, що потрібно робити в такому випадку. Тож якщо ви теж прагнете змін, його поради можуть вам допомогти.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Викиньте зі свого життя цих 10 звичок

В середньому людина живе 70 років, 20 з яких вивчає інших людей, вчиться любити, працювати, заробляти гроші. А ще — вона робить помилки, на яких вчиться і намагається зробити наступні 50 років свого життя більш приємними. Під час останніх 10 років життя все сповільнюється. Отож, у кожного з нас є приблизно 40 років, щоб все змінити і зажити тим життям, про яке ми мріємо.

Але мало кому вдається це зробити, тому що ми ніяк не можемо позбутися певних звичок, речей чи людей, які тягнуть нас на дно. Ось список із 10 пунктів, дотримуючись якого ви зможете побудувати своє життя таким, яке приноситиме вам задоволення.

1. Припиніть спілкуватись з людьми, які несуть негатив

Всі ми знаємо хоча б одну людину, яка весь час негативно налаштована. Сказати “Відпустіть її зі свого життя” — легко, але як це зробити?

Негативно налаштовані люди — енергетичні вампіри, вони висмоктують з інших життя, і роблять це до тих пір, поки людина не перейме їхній тип мислення. Мабуть, читаючи це, ви уже згадали про кількох із свого оточення.

Якщо ви коли-небудь бачили фільм про Гаррі Поттера, то знаєте, хто такі дементори. Саме ними є негативно налаштовані люди, вони — дементори у вашому житті.

Якщо хтось із ваших колег або членів сім’ї є представниками цього типу людей, припинити спілкуватись з ними може бути досить складно. Тому робіть це поступово, або ж мінімізуйте можливість перетинатися з ними.

Ще один вихід із такої ситуації — нейтралізовуйте їхній негатив своїм позитивом. О, такі люди цього дуже не люблять, і чим частіше ви це робитимете, тим більше вони вас уникатимуть.

2. Припиніть перейматися через помилки, зроблені в минулому

“Ваші помилки в житті служать вам нагадуванням про те, що не варто робити в майбутньому” — одна із заяложених фраз, які ми часто чуємо.

Пам’ятаючи про свої помилки, ви можете картати себе, називати себе невдахою, або ж визнати, що ви припустилися помилки, засвоїли  урок, і більше ніколи її не повторите.

Ще ніхто ніколи не досягав успіху, не зазнавши перед цим невдачі. Тому уникнути помилок в житті неможливо, якщо вам хочеться стати більш успішним і щасливішим.

3. Не зациклюйтесь на минулому

Якщо вас запитають “Чи можете ви повернутись в минуле і змінити його?”, ви відповісте — “Ні”. То навіщо зациклюватись на тому, що сталось в минулому, і зараз ви не можете нічого зробити, щоб це змінити. Ви можете сказати, що шкодуєте, що так зробили, але факт залишається фактом, і минуле ви вже не зміните.

Чим більше ви думаєте про минуле, тим більше ви ним живете, а це означає, що повернутись в теперішнє і думати про майбутнє буде дуже важко.

4. Припиніть грати різні ролі

Ви не є однією і тією ж людиною для кожного, з ким зустрічаєтесь. Ви поводитесь по-різному з різними людьми, ви по-різному спілкуєтесь зі своїми друзями і батьками. Щоб бути для всіх однаковим, потрібно мати достатньо впевненості в собі.

Коли ви знайомитесь з людиною, яка не носить масок, то помічаєте, що вона поводиться однаково зі всіма, і ви або приймаєте її такою, як вона є, або ні. І це те, чого ми повинні прагнути в житті.

5. Позбудьтесь почуття жалю до себе

Інколи нам так подобається відчувати жалість до себе. Але чим довше у нас це почуття, тим важче його позбутись.

Згадайте про те, що у вас є лише кілька років, щоб змінити своє життя і все навколо вас. Тож припиняйте скиглити і гайда будувати щасливе життя.

Сказати легко, чи не так? Але й зробити теж неважко, тому що скиглити і шкодувати себе — це вибір!

6. Припиніть казати “так” всім і всьому

Бувають моменти, коли потрібно сказати “так”, але є й такі, коли варто сказати “ні”.

Коли ви кажете “так”, і почуваєтесь некомфортно, жалюгідно або напружено, це означає, що настав момент сказати “ні”. І неважливо, наскільки важко це зробити, ви змушені знайти спосіб.

Вперше, коли ви наважитесь відмовити комусь, то відчуєте в собі таку силу, яка допоможе вам змінити ваше життя.

7. Не намагайтесь всім сподобатись

Навіть якщо ви найпрекрасніша, найприємніша, наймиліша людина, це ще не означає, що ви будете всім подобатись. Все одно знайдеться той, хто вас недолюблюватиме з певних причин.

Не звертайте на це уваги. Немає нічого поганого в тому, що ви комусь не подобаєтесь. Тому не намагайтесь це виправити.

8. Припиніть цензурувати те, що ви говорите

За останні кілька років світ зійшов з розуму, тому що намагається вказати нам, що ми можемо казати і чого не можемо.

Ми не повинні відмовлятись говорити те, що думаємо, тому що хтось може образитись. Але ми робимо так через наших батьків, ЗМІ, школу, колег або друзів; вони нас контролюють.

У нас є право висловлювати власні думки. Це не означає, що потрібно ображати тих, хто стоїть на вашому шляху чи говорити, тому що вам подобається ваш голос. Але якщо у вас є важлива думка стосовно чогось, скажіть її, нехай інші її почують.

9. Позбудьтесь переконань, які вас обмежують

У людини є дорогоцінний дар — можливість змінювати свої погляди, і це зокрема стосується переконань, які її обмежують.

У нас всіх вони є, але ми, зазвичай, не думаємо про них. Щоб перевірити це на собі, дайте відповідь на таке запитання: “Чого ви насправді хочете в житті”? Якщо ви знаєте відповідь, тоді наступне запитання — “Що вас зупиняє”? Ваші відповіді покажуть ваші обмежувальні переконання.

Коли ви з’ясуєте, що вас стримує, то зможете працювати над усуненням цих переконань, або заміните їх на більш позитивні і цілеспрямовані, які допоможуть вам рухатись далі.

10. Припиніть перейматись через майбутнє

Прикладаючи кожного дня максимум зусиль для того, що нарешті стати тим, ким ви хочете, вам не потрібно буде перейматись через своє майбутнє.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: