Причина "вигорання" працівників криється в компанії, а не в них самих

Час від часу продуктивність кожного працівника знижується. Якщо це супроводжується емоційним та фізичним вигоранням, компанії звинувачують персонал. Однак правда полягає в тому, що винні в цьому якраз самі роботодавці.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Причина "вигорання" працівників криється в компанії, а не в них самих

"Вигорання" працівників — звичне явище, але якщо таке стається, компанії схильні розглядати це як проблему самих працівників. Однак це неправильно.

За лікування психологічних і фізичних наслідків вигорання американським компаніям доводиться щороку виплачувати лікарням 125-190 млрд. доларів. Але справжні збитки для бізнесу можуть бути значно більшими, зважаючи на зниження продуктивності, велику плинність кадрів та втрату найталановитіших працівників.

Керівники повинні вирішити проблему зі створенням стресу на робочому місці, адже це призводить до вигорання — великі навантаження, нестабільність, розчарування. Коли керівники стикаються з цим, вони можуть вирішити проблему правильно.

Коли продуктивність працівників знижується, в цьому, як правило, винна компанія, а не вони самі. Те саме стосується і вигорання персоналу. 

Якщо розглядати компанії з високим показником емоційного вигорання, то можна виділити 3 основні риси, які притаманні їм: 

  • надмірна співпраця;
  • слабкий тайм-менеджмент;
  • тенденція перевантажувати здібних співробітників роботою.

Це все не лише забирає у працівників час, який вони могли б використати на виконання складних завдань або придумування ідей, але й позбавляє їх часу, необхідного для відновлення. Отож, далі розглянемо способи вирішення цих проблем.

Залучення надмірної кількості працівників до прийняття рішень

Залучення надмірної кількості працівників до прийняття рішень характерна для компаній, де багато осіб і відділів. А це передбачає проведення величезної кількості зустрічей і конференцій в скайпі, щоб переконатися, що всі висловилися і дійшли згоди. Інколи для вирішення певного питання, працівникам потрібно їхати на зустріч за межі офісу. Все це разом призводить до того, що у людини не лише місяць розбитий на різні події і зустрічі, а й кожен день розпланований.

Дослідження показують, що топ-менеджері отримують по 200 або й більше електронних листів на день. Керівники середнього рівня управління витрачають приблизно 8 годин на тиждень (а це повний робочий день) на e-mail-переписку, яка не завжди є їхнім безпосереднім обов’язком.

Причиною вигорання працівників є також занадто велика кількість пріоритетних завдань та очікування того, що людина виконає усю роботу вчасно завдяки наявності цифрових технологій. Але багатозадачність насправді виснажує і призводить до зворотнього, коли ми перемикаємось між завданнями. 

Якщо працівник, виконуючи одне завдання, береться за наступне, для закінчення обох йому знадобиться на 25% більше часу

Вирішити цю проблему можна, систематично вивчаючи, як люди виконують свою роботу. Наприклад, для початку компанії треба визначитись, які зустрічі чи наради справді потрібні, як часто їх варто проводити, і хто саме на них має бути присутнім. Керівник також має проаналізувати, як він керує командою. 

Замість того, щоб розподіляти найкращих працівників між різними відділами, компанія може досягнути кращих результатів, об’єднавши їх в одну команду і дозволивши їм виконувати пріоритетніші завдання.

Слабкий тайм-менеджмент

Найчастіше працівники звільняються з роботи тому, що хочуть з’ясувати, як можна керувати своїм часом, уникаючи стресу і вигорання. На робочому місці вони зазвичай не можуть вплинути на корпоративну культуру компанії, де перевтома вважається нормою і навіть вітається.

Але лідери можуть це змінити, переконавши керівництво, що якщо відмовитися від звичних, але непотрібних інструментів, компанія отримає вигоду; розказавши, яких збитків завдає емоційне вигорання співробітників — ймовірніше, вони просто не знають реальних масштабів наслідків.

Потрібно відшукати те, що пожирає час співробітників у вашій компанії: зустрічі, листування або онлайн-співпраця. І налагодити процес звітування.

Також важливо, щоб працівник міг сам контролювати свій розклад. Автономія співробітників підвищує їх продуктивність. Вони відчувають контроль над ситуацією, а не відволікаються на дрібниці, і в результаті відчувають менше стресу.

Тенденція перевантажувати найбільш здібних працівників

Перевантаженість роботою трапляється в тих організаціях, де під час прийняття працівників на роботу не зважалось на темпи розвитку компанії; де компанії переоцінювали, скільки можна зробити за допомогою комп’ютерних програм, які підвищують продуктивність і рідко перевіряють, чи їхні припущення правильні.

І ця проблема з перевантаженням працівників посилюється, тому що кожна компанія намагається наймати на роботу найкращих людей, а вони є тими, чиї знання є найбільш затребуваними, і хто найчастіше стає жертвою  перевантаження.

Дослідження показали, що середній менеджер витрачає один день на тиждень на листування і два — на зустрічі, а топ-менеджер ще більше.

Аналітичні інструменти, які допомагають планувати завантаженість працівника, також повинні відстежувати перепрацьовування. І ці дані мають змусити керівництво задуматися, як оптимізувати активність менеджерів, які перевантажені роботою, і знизити небезпеку їх вигоряння.

Усі ми усвідомлюємо втрати від вигорання. Організаційні норми підступно створюють умови для вигорання працівників, але лідери можуть змінити їх, зробивши вигорання менш ймовірним. Якщо у людини буде достатньо часу на виконання завдання, яке наблизить компанію до успіху, то це принесе величезну вигоду в майбутньому за рахунок підвищення продуктивності і зменшення вигорання працівників. І всі від цього лише виграють.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: