Ладнати один з одним — ключ до ефективної роботи команди. Дослідження Google

Протягом кількох років працівники компанії Google займались пошуком відповіді на запитання "В чому ж полягає секрет створення ефективної команди"? І вони її знайшли. Чули коли-небудь про "психологічну безпеку"? Ні? Тоді сьогоднішня стаття буде цікавою і корисною для вас.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Ладнати один з одним — ключ до ефективної роботи команди. Дослідження Google

Компанія Google доручила своїм працівникам з’ясувати, в чому полягає секрет створення ефективної команди. Для цього був створений спеціальний проект, який отримав назву “Арістотель”. Дослідження в його рамках тривало кілька років, і включало в себе сотні інтерв’ю зі співробітниками з різних відділів. Працівники Google намагалися відшукати магічну формулу — ідеальне поєднання людей з різними якостями, які необхідні для створення ефективної команди. Однак це виявилося непросто. “Ми дуже помилялися”, - заявили представники компанії.

Підхід, який базувався на отриманих даних, дав результати, про які і так в бізнесі були відомі: члени найкращих команд поважають чужі емоції і пам’ятають, що кожен з них повинен робити однаковий внесок в загальну справу.

Склад команди менш важливий, ніж прийнятий в ній спосіб взаємодії

Ці висновки перегукуються з книгою Стівена Кові “7 звичок надзвичайно ефективних людей”, яка була написана ще в 1989 році. В ній йдеться про те, що члени продуктивних команд докладають зусиль, щоб зрозуміти один одного, знаходять способи встановлення особистих контактів, і лише потім намагаються донести до оточуючих свої думки.

Стівен Кові "7 звичок надзвичайно ефективних людей"

Цікавитесь темою росту особистості? Тоді світовий супербестселер “7 звичок надзвичайно ефективних людей” повинен поповнити вашу домашню бібліотеку.

Книга, яка зуміла вплинути на життя не одного десятка людей, в тому числі на Стівена Форбса, Білла Клінтона та Ларрі Кінга, зможе змінити і ваше. Завдяки їй ви краще пізнаєте себе, зумієте розставити пріоритети та сформулювати цілі, а як результати — досягнути того, чого прагнете.

978-966-14-2945-0

Метт Сакагучі, керівник середньої ланки з Google, горів бажанням втілити результати проекту “Арістотель” в реальність. В інтерв’ю Чарльзу Дюгі з New York Times він розповів про зустріч з колегами, на якій повідомив про свій страшний діагноз — рак. Спершу усі мовчали, але потім почали ділитися власними історіями з життя.

В основі стратегії Сакагучі та висновків Google лежить концепція “психологічної безпеки”. Ідеться про модель командної роботи, де всі члени колективу вважають ризики виправданими і діляться своїми ідеями без остраху бути приниженими. Ось як це пояснює Google:

Ви коли-небудь боялися запитати щось через інших, тому що не хотіли виглядати так, наче ви єдиний, хто ще не зрозумів, про що йдеться? Чи доводилося вам відмовлятися від цього запитання, щоб не виглядати дурним або необізнаним?

Ця концепція була описана професором Гарвардської бізнес-школи Емі Едмондсон в дослідженні, яке було опубліковано в 1999 році і довело, що “психологічна безпека” підвищує ефективність роботи в команді.

Тож зараз Google стверджує, що психологічна безпека — це найважливіший фактор створення успішної команди.

Якщо коротко, то просто будьте ввічливими.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: