Найкращі книги 2017 року від українських авторів

Пропонуємо вам ознайомитись із найкращими книгами 2017 року від українських авторів. Надіємось, кожен із вас зможе знайти в цій добірці цікаву книжку.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Найкращі книги 2017 року від українських авторів

В сьогоднійшній добірці ми зібрали найкращі та найцікавіші книги 2017 року від українських авторів. Любителям фентезі, історичних розповідей, детективів та історій в фейсбучному стилі вони обов'язково сподобаються.

Василь Шкляр "Троща"

В основі сюжету нового роману Василя Шкляра “Троща” — вояк УПА, який 25 років відсидів у в'язниці. Для нього війна вже закінчилась, але боротьба все ще триває. Приїхавши в одне з міст на сході України (вертатись додому, в Галичину, було заборонено), герой дізнається про те, що його товариш, який начебто загинув в 1947 році, помер зовсім недавно. З цього починається роман.

За словами Василя Шкляра, він також і про зраду, яку можна зрозуміти, однак не можна виправдати.

“Ця історія – це перемога людини над обставинами, оскільки військової перемоги упівці, на жаль, не здобули. Цю книжку я написав і заради того, щоб показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше”, - зауважив автор.

978-617-12-3720-9

Сергій Жадан "Інтернат"

Захопливий роман “Інтернат” — це історія звичайного шкільного вчителя Паші з Донбасу. З кожним днем до його будинку все більше наближається лінія фронту, але героя це не дуже турбує — це не його війна, вона його не стосується, він ні за кого. Але все змінюється після поїздки Паші в інтернат, де живе його племінник. Вона змушує героя зрозуміти, чия це війна, боротись за своє життя і вирішити, за якими барикадами доведеться опинитися.

Роман Сергія Жадана отримав відзнаку Найкраща книга 24 Форуму Видавців у номінації “Сучасна українська проза”.

978-966-97679-0-5

Макс Кідрук "Не озирайся і мовчи"

Чотирнадцятирічний Марк — розумний і начитаний хлопчина. Однак він дуже сором’язливий, і через це з нього багато хто знущається в школі. Найбільше бажання Марка — втекти від усього світу, але, на жаль, таке місце не існує. Принаймні, так вважав головний герой містичного роману Макса Кідрука “Не озирайся і мовчи”.

Знайомство із дівчиною із паралельного класу Сонею змінює життя Марка. Вона показала хлопцеві світ, де немає жорстокості. Виявляється, щоб туди потрапити, потрібно просто скористатись ліфтом їхнього будинку. Але тоді Марк ще не здогадувався, що це місце є насправді осередком дуже страшних речей.

978-617-12-3865-7

Ярина Каторож "Палімпсест. У 3 книгах. Книга 1. Стожар"

Роман-фентезі, події якого відбувають в Патрії, — державі, яка не існує уже сотні років. В центрі сюжету — дві дівчини. Вони такі різні, але все ж існує дещо, що їх пов'язує.

Стожар, як її згодом наречуть інші, не пам'ятає свого справжнього імені, не знає, хто вона. Жителі повстанського міста Павутиння впізнають в ній ту, кого поневолена країна Патрія чекала останні 800 років.

Друга героїня — дівчина на ім'я Ханна. Вона живе в пануючій імперії Циркута. Дівчина вперта, цілеспрямована, а ще —  зовнішньо схожа на Стожар. Так що ж поєднує дівчат? І яке їхнє справжнє призначення?

978-617-7489-89-3

Наталка Сняданко "Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма"

Ви, мабуть, чули про Вільгельма Габсбурга, відомого також як Василь Вишиваний, нащадка австрійської династій. Саме він очолював загін Січових Стрільців і став героєм українського визвольного руху.

Ознайомившись ближче із його особистістю, письменниця Наталка Сняданко вирішила написати про нього роман. Як відомо, Вільгельм Габсбург помер у Лук’янівській в’язниці в 1947 році, але на сторінках книги “Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма” цього не сталося. Василь Вишиваний живе у радянському Львові зі своєю дружиною, у нього є також син та онука. Разом вони намагаються пристосуватися до нової суворої дійсності.

978-617-679-446-2

Лора Підгірна "Червона Офелія"

Український історичний вестерн журналістки Лори Підгірної "Червона Офелія" — перша частина розповіді про пригоди Марка Шведа. Події в ній відбуваються влітку 1919 року в Кам'янці-Подільському.

22-річному агенту Розвідочної управи Марку Шведу доручено відшукати кліше для друку 250-гривневої купюри, яке викрали агенти московської комуни. Окрім небезпеки, яка чекає на головного героя звідусіль, не обійшлось і без любовної лінії. Ідеальний чоловік, як Марка називає сама авторка, закохується у актрису театру Олесю Біличенко.

Але Марко Швед — не просто вигаданий герой, він — уособлення українців, які сьогодні воюють та віддають життя за свою країну.

978-617-7489-83-1

Вікторія Амеліна "Дім для Дома"

Вам коли-небудь розповідав історії собака? Ні? Тоді у вас з'явилась така можливість. Книга "Дім для Дома" — історія родини, яка проживає у Львові 90-х років, і її розповідає пудель Домінік, або просто — Дом. Господар купив його цуценям, щоб той допомагав йому під час полювання, але Дом виявився занадто м'яким до такої справи, і розчарований Господар (так його називає Дом) віддав кудлатого пуделя своїй доньці.

Так починається новий етап в житті пса, адже він потрапляє до сім'ї Ціликів, яка проживає у Львові. Спочатку старий полковник та три покоління жінок йому не подобались, ані вони, ані їхнє ставлення, ані їхня їжа. Але з часом Дом починає розуміти, що Господар не повернеться по нього, а ця сім'я не така вже й погана.

Собака замислюється — де ж його дім: тут, у Львові, чи там, у Новерську?

У книжці "Дім для Дома" багато філософії і мало діалогів, що може багато кому не сподобатися, але в персонажах, які розкриті як особистість, читачі зможуть впізнати самих себе. Метою Вікторії Амеліної не було змусити людей полюбити свою домівку, але задуматись над тим, де вона насправді знаходиться. Адже дім — це не те місце, де ви народились, чи прожили найбільше часу, а те, де вам затишно і комфортно.

978-617-679-416-5

Дзвінка Матіяш "Дорога святого Якова"

"Дорога святого Якова" — розповідь письменниці Дзвінки Матіяш про її подорож до міста Сантьяґо-де-Компостела, а потім до Кінця Землі — мису Фінністерра.

Восени 2013 року авторка разом із своїм чоловіком вирушили у паломництво дорогою святого Якова. У книзі вона ділиться своїм досвідом, історіями людей з усіх куточків планети, які також вирішили пройти цей шлях.

На сторінках цієї книжки ви знайдете багато мудрих і добрих історій, познайомитесь із людьми, які часто ставали дуже близькими, сказавши одну-єдину фразу, але таку потрібну в тому місці і в той момент.

978-617-679-393-9

Андрій Кокотюха "Червоний"

Історичний роман Андрія Кокотюхи "Червоний" складається з трьох частин, і всі вони стосуються упівця Данила Червоного. Одну оповідь розповідає міліціонер, ще одну — полковник КГБ, і останню — колишній червоноармієць.

Роман написаний на основі зібраних свідчень очевидців тих подій та історичних документів.

978-617-12-1475-0

Остап Українець "Малхут"

На створення роману "Малхут" молодого письменника Остапа Українця надихнула любов до рідного міста — Івано-Франківська. На її сторінках розгортаються історичні події 18 та 19 століття.

Головний герой — адвокат та контрабандист Іґнаціо Камінський. До його рук потрапили старі листи, в яких згадується його рідне місто Станіслав, як осердя лицарського ордену. Його завданням було створити політичний союз вільних країн — відновленої Речі Посполитої.

978-617-09-3539-7

Зоя Казанжи "Щось таке як любов"

Книга Зої Казанжи "Щось таке як любов" написана в стилі фейсбучних історій. В ній не вказано імен, місць подій чи віку героїв, але всі вони про стосунки. Про людей, які насправді живуть поруч із нами, і які, як і ми з вами, час від часу зазнають неухильних ран. А зцілитися від них можна за допомогою любові.

"І ці історії — про стосунки. Стосунки, які виникають між людьми, рідними по крові чи обраними одне одним. Ці історії про те, як не втратити себе, як почути і зрозуміти власні бажання, про те, що не можна зраджувати свою мрію, свої почуття, що ніколи не пізно повернутися до себе справжнього. І про те, що життя завжди дає кожному з нас шанси. Треба просто слухати, чути, не пропустити…" - зазначила в одному із інтерв'ю Казанжи.

978-617-679-450-9

Сергій Плохій "Убивство у Мюнхені. По червоному сліду"

Нова книга Сергія Плохіна "Убивство у Мюнхені. По червоному сліду" розповідає про вбивцю провідника ОУН Степана Бандери та Лева Ребета — агента КГБ Богдана Сташинського. Саме його історія є головною в цьому творі.

Окрім цього, Плохій пропонує по-іншому глянути на долю Сташинського, який був змушений зрадити свій народ та убивати співвітчизників, а все тому, що державі вдалось переконати його в тому, що він служить вищій меті.

978-617-12-3855-8

Андрій Кокотюха "Офіцер ізСтрийського парку"

Події останнього роману "львівського циклу" "Офіцер із Стрийського парку" Андрія Кокотюхи розгортаються восени 1918 року у Львові. Боротьба між поляками та українцями за Східну Галичину не припиняється. Тривають політичні переговори, але все може закінчитись погано для української сторони, адже у Стрийському парку було знайдено мертвим польського офіцера, який був членом таємного товариства. Дати відповіді на всі запитання, а точніше — довести, що це вбивство не має стосунку до політики, має Климентій Кошовий. Однак на це у нього лише 2 дні.

Купуйте книгу Андрія Кокотюхи "Офіцер із Стрийського парку" у книгарнях вашого міста.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: