Річард Бренсон: спілкуйтеся з тими людьми, на яких хочете бути схожими

Творець Virgin Річард Бренсон знає, якими людьми потрібно себе оточувати. Його порада проста, але головне те, що вона дієва!
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Річард Бренсон: спілкуйтеся з тими людьми, на яких хочете бути схожими

Я будую своє життя на тому, що оточую себе людьми, які кращі за мене. Я завжди з захопленням дивився на своїх батьків, братів і сестер, і хотів якомога більше часу проводити з ними, вчитися в них, сміятися разом. Те саме стосується моєї дружини, дітей, онуків та інших родичів. Ба більше, цей принцип діє і на роботі.

Коли я запустив свій перший бізнес, то багато чого не вмів робити, але мені вдавалося знаходити людей, які все це вміли. У мене не було особливих здібностей майже ні до чого, та я знав, як зацікавити тих, у кого ці здібності є. Я знаходив найрозумніших бухгалтерів, найосвіченіших знавців музики, найкращих пілотів, — людей, які були кращими за мене. Я давав їм підтримку й свободу, завдяки яким вони могли процвітати. І я вчився в них, а вони — у мене. Делегування й уміння заходити прекрасних людей — ось дві опори розвитку Virgin.

Це можна протрактувати і по-іншому: спілкуйтеся з такими людьми, якими самі хочете стати. Як сказав коуч Джим Рон, кожна людина — це середнє між п’ятьма людьми, із якими вона проводить найбільше часу. Отож, якщо прагнете бути активними, досягати успіху, але свій час проводите з лінивими людьми, яким нічого не потрібно, ви лише ускладнюєте власне життя.

Саме тому я обожнюю спілкуватися з підприємцями. Коли подорожую світом і працюю з нашим фондом Virgin Unite, відвідую компанії Virgin чи відвідую нові стартапи, більш за все мені подобається розпитувати підприємливих людей. І саме тому так багато бізнесменів приїжджають до нас на острів Некер, щоб відвідати заходи на кшталт Virgin Unite Leadership Gatherings. Коли вас оточують близькі по духу люди, які прагнуть зробити для світу щось хороше, це будь-кого надихне на великі досягнення.

Певна річ, висловлювання Джима стосується закону середніх чисел. Я ніколи не вірив у середні величини. Як у свої книзі "The End of Average" сказав Тодд Роуз: "необхідно зрозуміти, що середніх людей не буває, і перестати вимірювати себе довільними одиницями, які не мають жодної реальної основи в людській природі". Якщо судитимемо про себе за здатністю вписуватися куди-небудь, ніколи не виділятимемося. Світ складається з незвичайних людей, тому не марнуйте часу та не намагайтеся стати нормальними. 

Дуже важливо спілкуватися та співіснувати з людьми, які відповідають вашому ідеалові. Шукайте їх усюди, де можливо. Пробирайтеся назовні й отримуйте якомога більше вражень від світу, людей, різних країн.

Якщо обмежувати себе рамками родини, вузького кола друзів, колег, міста чи навіть країни, вам не вдасться досягти справжніх вершин. Будь-яка людина виграє від розширення горизонтів.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: