Використовуйте ці 3 прийоми і вам обов’язково поталанить

Шукайте та не бійтесь розширювати простір, у якому вам обов'язково поталанить.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Використовуйте ці 3 прийоми і вам обов’язково поталанить

Закони всесвіту навряд чи вдасться змінити. Але людей, які вважають себе щасливчиками, часто об'єднує певний набір характеристик. Пропонуємо вам ознайомитись із 3 прийомами, використовуючи які, вам обов'язково поталанить.

Чотири види талану

Дослідник Джеймс Остін у своїй книзі "Chase, Chance, and Creativity: The Lucky Art of Novelty" пише про чотири різновиди удачі:

  • Зовсім безособова, на яку неможливо вплинути.
  • Конкретні (прості) дії підкидають хмизу у вогонь, породжують випадкові ідеї, які зіштовхуються в неочікуваних комбінаціях. Ви поєднуєте їх одну з одною, — і саме так виникають "щасливі випадковості". Це вдається тим людям, які пробують багато нового, оскільки вони часто експериментують. Таким є типаж ученого з лабораторії.
  • Існує потенційна можливість, яку, окрім однієї людини, ніхто не помічає. Натомість ця людина завдяки власним унікальним здібностям усвідомлює її значущість. Така удача — результат попереднього досвіду і знань, згадок, нового перетину старих ідей.
  • Особливий, особистісно забарвлений підхід до експериментування. Йдеться про безпосередньо ваш світогляд, отриманий досвід і особливий спосіб життя. Разом вони створюють талан. Він дуже рідкісний та непередбачуваний.

Жоден із цих різновидів талану неможливо контролювати. Однак у кожного лежить в основі ключовий інгредієнт: доступність різноманітних ідей і досвіду. Пробуйте щось нове (і запам’ятовуйте це). Ідіть за інтуїцією, користуйтеся власними "фішками" і дивацтвами.

Лишіть у житті простір для везіння

Що гнучкіший ваш графік, то більшим буде цей простір. Намагайтеся кожного дня змішувати роботу, фізичні навантаження та соціальне життя. Якщо у вас немає такої гнучкості, яка б давала час для хобі, пізнання чогось нового, це призводить до зниження потенціалу для везіння.

Розширюйте простір між тим, що повинні зробити, і тим, чим можете зайнятися. Це вимагає часу й ретельності (можливо, навіть принципово інакших структури й графіку життя), — однак зусилля того варті.

Час від час порушуйте свій графік

Наше життя обертається навколо рутинних правил і звичок. Вони, певна річ, допомагають підвищити продуктивність. Однак для того, щоб поталанило, потрібно деколи порушувати ці правила. Такий спосіб житя дарує нові враження. Психолог Річард Вайзмен пише:

Безталанні люди — це найчастіше раби рутини. Вони схильні ходити одним і тим самим шляхом на роботу й додому, розмовляють на вечірках із людьми однакового типу. А от ті, котрим щастить, навпаки, намагаються збільшити різноманіття у своєму життя. Одна людина, наприклад, розповіла, що до прибуття на вечірку загадувала певний колір, а потім представлялася гостям лише в одязі такого відтінку. Подібна поведінка підвищує ймовірність наштовхнутися на якісь нові цікаві можливості

На вечірці заведіть розмову з кимось незнайомим. Візьміть невідомий журнал. Зайдіть до нового магазину чи ресторану. Якщо у вас вихідний, вилізьте з піжами та прогуляйтеся вулицею.

Підвищуйте випадковість — дайте шанс маленьким ризикам

Талан визначається ймовірністю. Не граючи, виграти неможливо. Письменник Франс Йогансон порівнює талан зі ставками в азартних іграх. Він радить робити маленькі, обдумані ставки на ті чи інші позитивні результати. Тут є дві важливі змінні: потенціал проекту, на який ставите (що рідкісніші й цінніші ваші навички, тим вища ймовірність успіху), і фактор непередбачуваності як такий.

Із цього доходимо висновку, що цілком доречно створювати певну хвилю побічних проектів і занять, адже це єдине, що ви здатні контролювати. Йогансон виділяє час для бесід під час кави без визначеного порядку денного, не зважаючи на те, скільки справ, окрім цього, має зробити.

Хочете, щоб більше щастило в коханні, — частіше спілкуйтеся з незнайомцями. Ходіть на заходи, які здаються неочікуваними, — це може допомогти кар’єрі. Потроху змінюйте свою дієту. Почитайте сайти чи форуми, на які зазвичай не звертаєте уваги. Це може виявитися безрезультатним, а може й подарувати щось цікаве.

Зрештою, керуйтеся тим, до чого маєте інтерес. Захоплення Стіва Джобса типографікою дозволило створити красиві комп’ютерні шрифти, що так припали до душі людям.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: