Постійна зайнятість найбільше заважає вашій креативності — дослідження

Хочете стати джерелом креативних ідей? Тоді припиніть бути постійно зайнятими! Знайдіть час для ігор, прогулянок на свіжому повітрі та особистісного розвитку.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Постійна зайнятість найбільше заважає вашій креативності — дослідження

Фігура задумливого, втомленого художника уже закріпилася в уяві. Але дослідження показують, що ключ до творчості мало пов’язаний зі смутком. Виявляється, найбільші ідеї прориву часто приходять під час релаксації.

Історія показує, що багато відомих винахідники придумали свої ідеї, дозволяючи своєму розуму блукати. У 1881 році, наприклад, знаменитий винахідник Нікола Тесла тяжко захворів під час поїздки в Будапешт. Друг з  коледжу, Ентоні Сігеті, брав його на прогулянки, щоб допомогти відновити сили. Одного разу, коли вони розглядали захід сонця, Тесла раптом усвідомив принцип утворення обертового магнітного поля, що, в свою чергу, призвело до розвитку сучасного електричного механізму змінного струму.

Фрідріх Август Кекуле, один з найвідоміших хіміків-органіків в Європі ХІХ століття, відкрив кільцеподібну структуру органічного хімічної сполуки бензолу, роздумуючи про міфологічного світового змія, який кусає себе за хвіст. А Альберт Ейнштейн, як відомо, звертався до музики, зокрема до Моцарту, коли боровся зі складними проблемами і потребував натхнення.

Простіше кажучи, креативність проявляється, коли ваш розум розфокусований, мрійливий і байдикує. (Ось чому у нас так багато моментів прозрінь в душі.) Дослідження професора психології в Санта-Барбарі Джонатана Скулера і його колег, наприклад, виявили, що люди проявляють більше креативності, якщо перед цим вони мріяли або дозволили своїм думкам безцільно блукати.

Окрім цього, Скулер разом із колегою Джонатаном Смолвудом з’ясували, що коли людина виконує складне завдання, вона справляється зі всім краще, якщо спочатку виконує легшу роботу, яка сприяє розумовому блуканню, а тоді повертається до складнішої. Ідея полягає в тому, щоб збалансувати лінійне мислення, яке вимагає інтенсивного фокусування, з творчим мисленням, яке ґрунтується на ледарюванні. Перемикання між двома режимами, як видається, є оптимальним способом виконати хорошу винахідницьку роботу.

Як сучасне життя заважає творчості

Проблема полягає в тому, що багато хто з нас проводить цілі дні, не даючи мозку відпочити. На роботі ми інтенсивно аналізуємо проблеми, займаємося організацією даних, усіма видами діяльності, які вимагають уваги. Під час простою ми занурюємося в наші телефони.

Ми повинні знайти спосіб зробити мозку перерву. Якщо він постійно обробляє інформацію, ми ніколи не отримаємо шанс дозволити думкам поблукати. На щастя, є кілька дієвих порад, дотримання яких допоможе підвищити творчий потенціал.

По-перше, наслідуйте творчих геніїв, таких як Чарльз Діккенс та Дж. Р. Р. Толкін, і довго гуляйте без телефону, який є частиною вашої повсякденної рутини. Дослідження, проведене в 2014 році, і опубліковане в Journal of Experimental Psychology, показало, що люди, які практикували щоденні прогулянки, набрали більше балів на тесті, який вимірює творче мислення, ніж люди, які цього не робили, і що люди, які обрали прогулянки на свіжому повітрі, були більш винахідливі, ніж люди, які віддали перевагу біговим доріжкам.

По-друге, спробуйте вийти із зони комфорту. Замість того, щоб інтенсивно зосереджуватися виключно на своєму полі, розвивайте нові навички. Подорожуйте в нові місця і спілкуйтеся з людьми, які не входять до вашої галузі. Дослідження показує, що диверсифікація вашого досвіду буде розширювати мислення і допоможе вам придумати інноваційні рішення

По-третє, виділяйте більше часу для розваг та ігор. Стюарт Браун зазначає у своїй книзі “Play”, що люди є єдиними ссавцями, які більше не грають в зрілому віці. Це ганьба, тому що психолог Барбара Фредріксон показує, що гра, підвищуючи позитивний настрій, змушує нас відчувати себе щасливішими і більш винахідливими. Тому витрачайте час на ігри зі своєю собакою, приєднавшись до дітей, які грають Twister, або станьте членом футбольного клубу.

І, нарешті, чергуйте між виконанням цілеспрямованої роботи і діяльності, яка є менш інтелектуально вимогливою. Адам Грант, професор менеджменту Wharton School і автор Give & Take, вважає, що організація дня таким чином може забезпечити ваш мозок такими необхідними простоями, а це допоможе звільнити місце для вашої наступної великої ідеї.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: