Що потрібно робити для досягнення гармонії з собою

Кожен із нас повинен навчитись жити в гармонії з собою! Це не завжди просто і може зайняти багато часу, але в будь-якому випадку до неї потрібно йти. А щоб цей шлях був не таким важким, пропонуємо кілька порад, які допожуть вам відшукати цю гармонію.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Що потрібно робити для досягнення гармонії з собою

Не полінуйтесь прочитати цей текст до кінця. Він містить прості поради, але, незважаючи на це, саме ними ми полюбляємо нехтувати, вважаючи недоцільними.

1. Проводьте час з людьми, які вам подобаються

Це ті люди, які вам приємні, які люблять і цінують вас, ті, хто заохочує вас до удосконалення здоровим і захоплюючим шляхом. Це люди, які змушують вас почуватись більш живими, не лише приймають вас такими, як ви є, але й приймають і допомагають стати тим, ким ви хочете бути.

2. Зустрічайте проблеми з високо піднятою головою

Про вас говорять не тільки самі проблеми, а й те, як ви на них реагуєте і як вирішуєте. Проблеми не зникнуть, поки ви не почнете діяти. Робіть те, що можете, коли можете і визнавайте те, що зробили. Це — невеликі кроки в правильному напрямку, сантиметр за сантиметром. Зрештою ці сантиметри переходять в метри, а ті — в кілометри.

3. Будьте чесні з собою в всьому

Чесно визнайте, що правильно, а що потрібно змінити. Чесно визнайте, чого ви хочете досягти і ким хочете стати. Будьте завжди чесні стосовно будь-якого аспекту життя. Тому що ви єдина людина, на яку завжди можете розраховувати. Шукайте істину в своїй душі, щоб точно знати, хто ви. Коли ви це зробите, то зможете краще зрозуміти, де ви і як сюди потрапили. А також будете озброєні кращими знаннями про те, куди ви хочете потрапити і як цього досягнути.

4. Поставте своє власне щастя на перше місце

Ваші потреби мають найбільше значення. Якщо ви не цінуєте себе, не дбаєте про себе, не захищаєте себе, то шкодите собі. Пам'ятайте, що цілком можливо враховувати власні потреби, одночасно піклуючись про оточуючих. І коли ваші потреби будуть задоволені, у вас буде більше можливостей допомогти тим, кому це необхідно.

5. Будьте собою і пишаєтеся цим

Спроби бути кимось іншим завдають шкоди тій особистості, якою ви є. Будьте собою. Використовуйте того, хто знаходиться всередині вас — його ідеї, сильні сторони, чарівність, яких немає у кого-небудь іншого. Будьте такими, якими ви себе знаєте, покращеною версією самого себе, на своїх власних умовах.

6. Цінуйте уроки, які отримуєте завдяки своїм помилкам

Помилки — це нормально, вони — ознака прогресу. Якщо ви час від часу не будете зазнавати невдач, то не будете пробувати і вчитися. Ризикуйте, спотикайтеся, падайте, а потім піднімайтеся і знову пробуйте. Цінуйте те, що ви рухаєтеся, вчитеся, ростете і вдосконалюєтеся. Значні досягнення обов'язково відбуваються в кінці довгої дороги невдач. Одна з "помилок", яких ви боїтеся, може бути містком до ваших найбільших досягнень.

7. Насолоджуйтеся тим, що у вас вже є

Проблема багатьох з нас полягає в тому, що ми вважаємо, що будемо щасливі тоді, коли досягнемо певного рівня в життя. Рівня, на якому знаходяться інші — ваш бос в своєму кабінеті, друг вашого друга, у якого є вілла на узбережжі і т.д. На жаль, вам потрібен час, щоб все це отримати, і коли так станеться, у вас в голові будуть вже інші плани. В результаті ви проведете все життя, працюючи над чимось новим, не зупиняючись для того, щоб насолодитися тим, що у вас є зараз. Тому виділяйте хвилинку щоранку, відразу, коли прокидаєтесь, щоб оцінити те, чого ви вже досягли, і що у вас вже є.

8. Створюйте своє власне щастя

Якщо ви чекаєте, що хтось інший зробить вас щасливою людиною, то ви даремно це робите. Посміхніться, тому що це зробити можете ви. Виберіть щастя. Станьте тією зміною, яку ви хочете побачити в світі. Радійте тому, ким ви є зараз, і нехай ваше позитивне ставлення до дійсності надихає ваше завтра. Щастя часто можна знайти там і тоді, де ви вирішили його шукати. Якщо ви шукаєте щастя там, де у вас є шанс його знайти, ви його знайдете. Але якщо ви будете постійно шукати щось інше, то, на жаль, ви й знайдете щось інше.

9. Давайте шанс новим людям

Це може прозвучати різко, але ви не зможете зберегти дружбу з кожним, хто був вашим другом. Люди і пріоритети змінюються. Одні стосунки сходять нанівець, з'являються інші. Цінуйте можливості нових стосунків, позбавляючись природним шляхом від тих, які вже не працюють. Довіряйте своїм судженням. Приймайте нові стосунки, розуміючи, що ви вступаєте на незнайому територію. Будьте готові вчитися, будьте готові до проблем і будьте готові зустріти того, хто назавжди змінить ваше життя.

10. Конкуруйте з собою

Отримуйте натхнення від інших людей, цінуєте інших, вчіться у інших, але знайте, що змагатися з ними — марна трата часу. Ви змагаєтеся лише з однією людиною — з самим собою. Ви змагаєтеся, щоб стати найкращими, яким ви тільки можете бути. Ставте перед собою мету перевершити власні досягнення.

11. Радійте перемогам інших

Зверніть увагу на те, що вам подобається в інших, і розкажіть їм про це. Розуміння того, які чудові люди вас оточують, веде до хорошого — до продуктивності, задоволення і спокою. Радійте за тих, хто робить успіхи. Вболівайте за їх перемоги. Будьте їм щиро вдячні за все хороше. Рано чи пізно ваше ставлення до вас повернеться, і люди почнуть переживати за ваші успіхи.

12. Шукайте хороше в складних ситуаціях

Коли все погано і ви засмучені, кілька разів глибоко вдихніть і видихніть, а потім починайте шукати хороше — невеликі проблиски надії. Нагадайте собі, що ви можете стати і обов'язково станете сильнішими завдяки цим труднощам. Продовжуйте пам'ятати про свої досягнення і перемоги — все те, що було правильним у вашому житті. Зосередьтеся на тому, що у вас є, а не на тому, чого у вас немає.

13. Пробачайте собі та іншим

Всі ми страждали через свої рішень або через рішення інших. І хоча цей біль — це нормально, іноді він триває занадто довго. Ми знову і знову переживаємо його, і не можемо викинути з голови. Зцілення в прощенні. Це не означає, що ви стираєте минуле або забуваєте про те, що сталося. Це означає, що ви відмовляєтесь від образ і болю, і готові засвоїти урок з того, що сталося, і рухатися далі.

14. Допомагайте тим, хто вас оточує

Дбайте про людей. Якщо ви знаєте кращий шлях, вкажіть їм його. Чим більше ви допомагаєте іншим, тим більше інші захочуть допомогти вам. Любов і доброта породжують любов і доброту. І так буде завжди.

15. Прислухайтесь до свого внутрішнього голосу

Якщо це допоможе, обговорюйте свої ідеї з найближчими людьми, але залишайте за собою право слідувати власній інтуїції. Будьте чесні з собою. Говоріть те, що повинні сказати. Робіть те, що підказує вам серце.

16. Насолоджуйтесь дрібницями

Замість того, щоб чекати, коли відбудеться щось грандіозне (весілля, народження дітей, просування по службі, виграш в лотерею), шукайте щастя в невеликих події, які відбуваються кожен день. Маленькі події, на кшталт ранкового горнятка кави, чудового смаку або запаху приготовленої вдома їжі, задоволення поділитися з кимось чимось таким, що радує вас, або просто руки вашої коханої людини, які ви тримаєте в своїх руках. Кожен день звертайте увагу на ці невеликі задоволення, це обов'язково вплине на якість вашого життя в кращу сторону.

17. Кожен день працюйте над тим, щоб наблизитися до своїх цілей

Пам'ятайте, що подорож в тисячу кілометрів завжди починається з першого кроку. Про що б ви не мріяли, кожен день намагайтеся зробити щось, щоб наблизитися до втілення мрії. Дійте! Чим старанніше ви працюєте, тим щасливішими будете. Хоча багато хто з нас протягом життя хочуть знайти своє покликання, лише одиниці дійсно працюють над цим. Під "працювати над цим" мається на увазі незмінно віддаватися досягненню результату.

18. Не приховуйте те, що ви відчуваєте

Якщо вас образили, дайте собі час і можливість поображатися, але не приховуйте цього. Поговоріть про це з близькими людьми. Розкажіть їм про те, що відчуваєте. Нехай вони вас вислухають. Відкритися — дуже просто, і це буде перший крок до повернення хорошого самопочуття.

19. Активно розвивайте найбільш важливі стосунки

Принесіть справжню, щиру радість в своє життя і життя тих, кого ви любите, просто постійно кажучи їм про те, як багато вони для вас означають. Ви не можете бути всім для всіх, але ви можете бути всім для кількох людей. Визначитися, яку роль відіграють ці люди у вашому житті, і ставитеся до них якнайкраще. Пам'ятайте, вам не потрібно багато друзів, їдостатньо кількох, яких ви можете назвати справжніми.

20. Думайте про те, наскільки ви все-таки багаті

Генрі Девід Торо якось зауважив: "Багатство — це здатність відчути життя до кінця". Навіть коли настають важкі часи, важливо бачити все в перспективі. Ви можете вибрати одяг, який одягнете вранці. Ви не так вже й багато працювали сьогодні. Вам не треба нічого боятися. У вас досить чистої питної води. Ви можете отримати медичну допомогу. У вас є доступ до Інтернету. Ви можете читати. Можна сказати, що ви неймовірно багаті, тому пам'ятайте, що необхідно бути вдячним за все те, що у вас є.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: