9 недооцінених загроз, які можуть зруйнувати ваш шлюб

Одруження, сім'я, діти — на словах це все звучить прекрасно. Але навіть ідеальні, на перший погляд, стосунки можуть закінчитися розлученням. Тому психолог Келлі Фланаган радить звертати увагу на певні деталі в стосунках і не підкидати хмизу у вогонь.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
9 недооцінених загроз, які можуть зруйнувати ваш шлюб

Мабуть, у житті кожної людини рано чи пізно настає момент, коли вона розуміє — час створювати сім’ю. Однак до цього етапу потрібно підходити дуже відповідально, адже найпростіший крок — це одружитися, та він не останній, і за ним можуть іти ще безліч випробувань.

Одруження — це прекрасно, але чи не зруйнуєте ви свій шлюб з часом? Чи зможете інколи переступити через себе, заради коханої людини?

Ось кілька уроків про шлюб від психолога Келлі Фланагана, які ви маєте запам’ятати. Тому що про них часто замовчують, але саме вони є тими загрозами, які можуть зруйнувати навіть найщиріші стосунки.

1. Люди змінюються

Двоє людей одружуються, тому що вони подобаються один одному. Але майте на увазі — люди змінюються. Не одружуйтесь лиш через те, хто ця людина зараз, чи через те, ким ви хочете, щоб вона стала. Одружуйтесь з тою людиною, яка сповнена рішучості стати тим, ким хоче. І лиш в такому випадку ви зможете насолоджуватись подружнім життям.

2. Шлюб не позбавляє самотності

Жити — означає бути самотнім. Така людська природа, і шлюб її не змінить. Тож коли ми, одружившись, все одно почуваємось самотніми, то починаємо звинувачувати партнера в тому, що він робить щось не так. Але шлюб призначений для того, щоб стати місцем, де дві людини діляться своїм досвідом самотності і, в обмін, створюють моменти, в яких самотність розсіюється. На деякий час.

3. Дитячі комплекси

Так, для всіх нас це характерно. В юнацькому віці ми намагаємось продемонструвати всім, що у нас немає комплексів. Але коли кохана людина нагадує нам про них, ми звинувачуємо її в створенні неприємних відчуттів. І просимо виправити це. Та правда в тому, що близька людина не породжує в нас закомплексованості, а тому не може знищити її. Тільки ми в силі побороти цю проблему.

4. Егоїзм

Всі ми колись проявляли своє его, намагаючись захистити себе: в школі, коли інші діти знущались, або в оточенні сім’ї. Але тоді це було доречним, у шлюбі ж цей захисний механізм стає певного роду стіною між подружжям. Тому після одруження час позбавитись самолюбства, вчитись вибачати замість того, щоб мститись, проявляти вразливість, а не силу, відкритість замість оборонної реакції, прощення замість помсти.

5. Неприємності

Життя — це хаос, а шлюб — його частина. Тому не варто дивуватись, що інколи щось йде не за планом, від неприємностей ніхто не застрахований. Але коли щось іде не так, як нам того хотілось, ми починаємо звинувачувати в цьому партнера, хоча повинні припинити вказувати пальцем на нього, і старатись разом все вирішувати. Лиш тоді пара може пройти через всі випробування і насолоджуватись подружнім життям.

6. Навчитись співпереживати — важко

Емпатія — це велика праця. За самою своєю природою, співпереживання не може з’явитися одночасно між двома людьми. Один з партнерів завжди починає першим, і не існує жодної гарантії взаємності. Тому цей крок ризикований.. Навіть жертовний.

7. Вся увага — дітям

Ми більше дбаємо про наших дітей, ніж про тих, хто допоміг нам виростити їх. Діти ніколи не повинні бути ні важливішими за шлюб, ні менш важливими.

Якщо для батьків діти важливіші, вони відчувають це і дуже часто зловживають батьківськими почуттями. Якщо ж діти менш важливі, то будуть робити все, щоб це вправити. Тому пам’ятайте, сім’я — це постійний пошук балансу.

8. Боротьба за владу

Причиною більшості конфліктів в шлюбі стає те, що партнери намагаються з’ясувати, що в них за стосунки. Чоловіки, як правило, хочуть меншого, жінки — більшого. Іноді, ці ролі змінюються. Але якщо читати між рядками, суть полягає в тому, щоб кожен з них зумів зайняти своє місце. В сім’ї не може бути командирів і підлеглих, тому що така поведінка лише відштовхуватиме партнера. Якщо відверто про це не поговорити, кожен із подружжя завжди намагатиметься довести свою правоту.

9. Втрата зацікавленості

Ми не знаємо, як довго одна і та сама людина викликатиме в нас зацікавленість. Ми живемо в світі, де щось весь час відволікає нашу увагу. Тому потрібно навчитись зосереджуватись на чомусь конкретному, і цей навик використовувати стосовно коханої людини.

Будувати стосунки буває складно, і одруження не вирішить всіх проблем. Інколи навіть навпаки — додасть ще кілька нових. Тому перед тим, як зважуватись на цей крок, варто чітко усвідомити ті загрози, які можуть спіткати вас в подружньому житті. Таким чином ви будете уже на півшляху до вирішення проблем, адже проінформований означає означає озброєний.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: