5 популярних міфів про зарядку телефону

Кожен, у кого є смартфон, мабуть, стикався з різними порадами стосовного того, як його заряджати, чи можна це робити всю ніч, чи варто розряджати батарею до 0% та багатьма іншими. Але справа в тому, що більшість із таких порад — не що інше, як звичайнісінькі міфи. Сьогодні ми їх розвінчуємо!
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
5 популярних міфів про зарядку телефону

“Не користуйтесь телефоном, коли він заряджається”, “Не залишайте його на ніч підключеним до електромережі”, “Завжди розряджайте телефон повністю” — це лиш кілька популярних міфів про батареї смартфонів.

Коли йдеться про батарею, варто пам’ятати кілька правил, що варто робити зі своїм смартфоном, а чого краще уникати. Однак поряд із цими правилами, звичайно, крокують і чутки, які ви можете сміливо ігнорувати. Адже за роки прогресу батареї телефонів змінювались, ставали більш “розумнішими” і простішими в управлінні. Тож якщо ви будете правильно їх використовувати, вони прослужать вам не один рік.

Ось 5 міфів, які стосують зарядки ваших ґаджетів. Візьміть їх до уваги, та марно не переймайтесь через них.

Міф 1: Використання неоригінальної зарядки шкодить батареї

Правда: Використовувати зарядні пристрої інших виробників можна, якщо вони сумісні. Головне в такому випадку — не переплутати їх з  підробкою.

Не ведіться на дешеві, нібито оригінальні, зарядні пристрої, якщо ви можете купити недорогу зарядку від іншого виробника.

Портал Lifehacker провів експеримент, під час якого порівняв пристрої від  самих виробників, сторонні пропозиції від компаній, на кшталт, Belkin і KMS, і дешеві китайські підробки.

Як з’ясувалось, оригінали найкраще впорались зі своїм завданням, варіанти від Belkin і KMS теж виконали свою роботу, однак не так добре, а дешеві копії заледве впоралися з завданням і можуть підвести в будь-який момент.

Міф 2: Не варто користуватись телефоном, коли він заряджається

Правда: Застосовуючи офіційний адаптер, ви можете користуватись смартфоном, коли вам заманеться. 

Люди думають, що користуючись телефоном під час зарядки, він може вибухнути або вдарити електричним струмом. Такий випадок стався з китайською стюардесою в 2013 році, коли вона використовувала свій iPhone 4 під час зарядки. 

Проте, згідно зі звітом, це сталося тому, що стюардеса використовувала дешевий зарядний пристрій, який не відповідав поставленим вимогам.
Якщо ви користуєтесь схваленим виробником зарядним пристроєм та акумулятором, все буде добре.

Міф 3: Якщо ви заряджаєте телефон всю ніч — це вбиває батарею

Правда: Ваш телефон розумніший ніж ви думаєте. Після того, як він повністю зарядиться, контролер живлення в телефоні припиняє зарядку. Це означає, що батарея навіть не використовується в цей час.

Проте це не означає, що ви повинні заряджати телефон всю ніч, щоночі. Ви ж не наповнюєте водою вже повний стакан, чи не так? Термін роботи акумулятора буде довший, якщо тримати його рівень між 40% і 80%.

Міф 4: Не можна виключати телефон. Ніколи!

Правда: Телефон — це машина, але йому теж потрібно інколи відпочивати. Фахівці Apple рекомендують з метою забезпечення максимальної автономної роботи вимикати телефон час від часу, особливо коли ви лягаєте спати вночі.

Вимикання також важливе для пристроїв на базі Android. Просте перезавантаження може допомогти відновити термін служби батареї.

Міф 5: Не заряджайте телефон, поки він повністю не розрядиться

Правда: Краще підзаряджати телефон кожного дня, аніж робити “глибоку зарядку”, коли батарея повністю сяде.

Літій-іонні батареї, які використовуються в продукції Samsung і Apple, функціонують краще, коли їх заряджають через необхідність. Якщо ви постійно садите батарею до 0%, телефони починають працювати нестабільно. Батарея має обмежене число циклів перезарядки, і кожен раз, коли вона повністю вмирає, це цикл “на вітер”.

БОНУС: Факт — тепло руйнує батарею

І це правда. Тепло і технології, як правило, не йдуть рука об руку, і телефони не виняток.

Літій-іонні акумулятори нагріваються самі і виділяють тепло під час зарядки. Холодна погода також може мати негативний вплив на роботу телефону, і в холоді батарея буде розряджатися швидше ніж зазвичай.

Ваш телефон буде в безпеці, якщо ви тримаєте його в межах рекомендованих температур.

Apple не радить охолоджувати пристрої нижче 0 градусів за Цельсієм, а Samsung допускає стабільну роботу своїх продуктів в діапазоні від -20 до +50.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: