“Спати більше” — рецепт успіху від Річарда Бренсона

Полюбляєте нехтувати сном? Намагаєтесь надолужити недоспані ночі на вихідних? Зрозумійте, це не вихід! Якщо ви хочете досягнути успіху, то повинні навчитись приділяти сну більше часу.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
“Спати більше” — рецепт успіху від Річарда Бренсона

Технології розвиваються стрімко — світ стає все більш і більш взаємопов’язаним. Це відкриває чудові можливості для бізнесу, однак несприятливо впливає на людей. Лишатися на зв’язку 24 години на добу, 7 днів на тиждень із людьми, які мешкають в іншому кінці світі — це палиця з двома кінцями для багатьох. І вона часто спричинює вигорання.

Моя товаришка і компаньйон Аріанна Хаффінгтон висвітлює цю тему у своїй книзі "Революція сну". Вона пояснює, що коли запускала Huffington Post послуговувалася неправильним уявленням про те, що брак нормального сну — це основа досягнень і успіху. Постійна втома була для неї нормою. Доходило до того, що вона навіть втрачала свідомість, і саме це стало для неї сигналом тривоги. Хаффінгтон нарешті зрозуміла, що сон — це фундаментальна людська потреба, яку ми повинні задовольняти.

"Втома, як і сп’яніння, позбавляє здатності приймати правильні рішення, а ще призводить до того, що ви не усвідомлюєте, що взагалі не в стані щось вирішувати. Я йшла по життю, ніби сновида", — пише вона у своїй книзі.

Тепер, коли Аріанна змінила власне ставлення до сну, а також розповіла про це у книгах Thrive і The Sleep Revolution, вона стала таким собі гуру з правильного сну. Де б вона не була, її постійно запитують, що робити, щоб спати більше. У Аріанни є набір корисних порад, якими вона готова ділитися, у тому числі й ось ці 12, які допоможуть покращити  ваш сон.

Революція сну: маніфест Аріанни Хаффінгтон

 1. Сон — фундаментальна й незаперечна людська потреба.
 2. Сон дозволяє нам побачити світ свіжим, оновленим поглядом.
 3.  Ми — те, що ми їмо. Однак ми ще й те, як спимо.
 4. Втома — ознака хаосу, а не звитяги.
 5. Хороший день починається попереднім вечором.
 6. Потрібно ставитися до себе не гірше, ніж до свого смартфону — спати, аж доки повністю не перезарядитеся.
 7. Спальня має бути оазисом: чудове місце, що розслабляє, і де можна сховатися від денних вимог і претензій.
 8. Ми повинні прибирати смартфони зі спальні перед тим, як лагти спати.
 9. Не можна сідати за кермо сонним.
 10. Потрібний нічний одяг — піжами, нічні сорочки, нехай навіть спеціальні футболки. Усе це дає тілу сигнал: час відключитися!
 11. Сон важливіший за зайнятість і рутину.
 12. Заходячи у спальню, ми залишаємо день, як і всі проблеми та незавершені справи, позаду.

Мені особливо до вподоби інша порада: ніяких електронних пристроїв за 30 хвилин до сну. Ми в головному офісі Virgin навіть роздумуємо про те, щоб вимикати електронну пошту на короткий час раз на тиждень, і привчити людей до думки, що здоров’я для них у пріоритеті.

Також у нас є програма, яка допомагає виробити звичку до здорового сну. У наших працівників гнучкий графік, кожен може працювати з дому, що дозволяє їм краще розпоряджатися власним часом і вести більш здоровий і щасливий спосіб життя.

На щастя, у мене немає проблем зі сном: сплю, як немовля. У спальні не зашторюю вікон, отож, сонце будить мене зранку. Я люблю вистрибувати з ліжка. Хоч моє життя й не можна назвати типовим через постійні подорожі. З того часу, як я розпочав свій бізнес, зрозумів, що якість сну важливіша за його кількість. Я намагаюся спати за будь-якої нагоди, особливо під час польотів, оскільки дуже важливо висиплятися, коли доводиться багато працювати.

Як написала Аріанна, якщо ми дійсно хочемо досягти успіху в житті, сон — перше, з чого варто починати. Якісний сон — це необхідність, що береже від вигорання на роботі, однак є й інші рішення в житті, які допомагають зробити здоров’я та щастя пріоритетами. Я помітив, що краще вдається уникнути стресу, якщо підтримувати себе у формі та розважатися.

Інший ефективний спосіб запобігти вигоранню — це додати ще один пункт у ваш великий список справ. Це пункт — "бути". Важливо бути готовим до щоденних проблем, однак не менш важливо вміти насолоджуватися життям. Серед справ, нарад, відповідей на листи знайдіть час надихатися красою світу, сміхом коханої людини, і просто жити. Той, хто добре провів день, і спатиме ліпше.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: