10 лекцій TED для тих, хто страждає від творчого вигорання і втоми

Якщо вам знайоме відчуття творчого вигорання та втоми, ось 10 лекцій TED, які допоможуть з'ясувати, як можна швидко заспокоїти нервову систему, налагодити стосунки з іншими людьми та відшукати внутрішню рівновагу.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
10 лекцій TED для тих, хто страждає від творчого вигорання і втоми

Якщо ви в депресії, вас постійно щось тривожить, болить голова чи спина, результативність на роботі та стосунки з іншими страждають, ви набираєте вагу, цілком ймовірно, що вся справа у творчому вигоранні. Це серйозна проблема для системи охорони здоров'я та бізнесу, однак найголовніше те, що вона помітно псує життя. На щастя, велика бібліотека лекцій TED дозволяє швидко з'ясувати, як багато можуть змінити 10 хвилин тиші на день, наскільки могутньою силою володіє сон і чому стрес — це не завжди погано.

Даніель Левітин: "Як зберігати спокій, якщо відомо, що стресу не уникнути"

Після однієї неприємності ситуації цей нейролог запитав себе: "Чи можу я щось зробити, запровадити якусь систему, яка б запобігала поганим результатам? Чи якщо щось погане таки станеться, як мінімізувати його наслідки, попередити суцільну катастрофу?". Левітин з’ясував, що спосіб не допустити критично небезпечних помилок у стресовій ситуації, коли мислення затуманюється, справді існує.

Енді Паддіком: "Всього 10 хвилин зосередженої уваги"

Паддіком, фахівець із концентрації, колишній монах-буддист і засновник сервісу з медитації Headspace, описує, як сильно змінює життя нічогонероблення: лише 10 хвилин на день без будь-яких факторів, що відволікають. "Сумно, що ми так сильно відволікаємося і не перебуваємо в світі, в якому живемо, — говорить він. — Ми втрачаємо найважливіше, і всі чомусь переконані, що так і має бути, що треба просто змиритися. Це не зовсім так".

Матьє Рікар: "Звичка щастя"

Цей біохімік (і також буддист) пояснює щастя як глибинне відчуття спокою й задоволення, як стан, що визначає всі наші емоції, і як свідомий вибір. У своїй лекції TED він пояснює, як привити мозку більш здорові звички та протистояти деструктивним емоціям.

Рон Гутман: "Таємна сила усмішки"

Виявляється, зменшити стрес можна, якщо більше усміхатись. Гутман, директор компанії HealthTap, розповідає про дивовижні дослідження, які доводять: усмішка має помітний вплив на ваш стан і допомагає жити довше, бути здоровішими і щасливішими. За словами Гутмана, усмішка також сприяє зниженню рівня гормонів, що посилюють стрес: кортизола, адреналіна, дофаміна, — і підвищує рівень тих, що підіймають настрій (ендорфіни), та нормалізують тиск. 

Сандрін Тюре: "Ви можете виростити нові клітини мозку"

Тюре, нейролог, пояснює, що для покращення пам’яті, настрою й усунення ментального занепаду, спричиненого стресом, дуже важливо вирощувати нові нейрони. У свої лекції вона ділиться кількома практичними порадами, які допомагають цей процес пришвидшувати.

Елізабет Ґілберт: "Ваш невловимий геній"

Авторка книги "Їсти, молитися, кохати" у своєму дотепному й дуже особистому виступі наводить думку, що творчий процес — це зовсім не про геніальність. "Я гадаю, що дати комусь, звичайнісінькій людині, повірити, що вона і є сутність та джерело всіх божественних, творчих, непізнанних, вічних таємниць — це забагато відповідальності для її крихкої психіки. Це ніби попросити когось проковтнути сонце". Ґілберт вважає, що такий тиск викликає нереальні очікування і вбиває художників та митців. Натомість вона пропонує вважати "геніальність" щось, чим ми всі володіємо.

Шон Ачор: "Як щастя допоможе нам працювати краще"

Генеральний директор компанії Good Think, психолог і автор книги The Happiness Advantage, тривалий час вивчав, як перетинаються розвиток потенціалу, успіх і щастя. Він вважає, що поширена думка "Потрібно працювати, щоб бути щасливими" — помилкова. Навпаки, потрібно бути щасливим, щоб бути продуктивним.

Аріанна Хаффінгтон: "Як стати успішними? Відсиплятися!"

Ідея доволі проста: хороший сон допомагає підвищити продуктивність, робить нас щасливішими, допомагає приймати більш розумні рішення. Однак Хаффінгтон, засновник і головний редактор The Huffington Post, вважає, що вона відкриває доступ до більш потужних рішень. "Я закликаю вас заплющити очі і віднайти блискучі ідеї всередині вас, вимкнути свій двигун і відкрити силу сну", — говорить спікер.

Келлі Макгонігаль: "Як потоваришувати зі стресом"

Психолог зі Стенфордського університету, автор книги The Upside of Stress: Why Stress Is Good for You, and How to Get Good at It, вважає, що для здоров’я насамперед згубна віра у шкідливі наслідки стресу, а не сам стрес. Лекція Макгонігаль про те, як зміна нашого ставлення до стресу допомагає уникнути передчасної смерті.

Піко Айер: "Мистецтво взяти паузу"

Айер, автор книг про подорожі, впевнений, що в нашому хаотичному й галасливому житі просто необхідно регулярно зупинятися, відключатися й дозволяти собі перебувати в нерухомому стані. Він вивчає ідеї, що приходять завдяки такому прийому, розповідає про стратегії, які допомагають нам повернути собі кілька хвилин щодня.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: