Довготривале дослідження гарвардських вчених показало секрет здорового та щасливого життя

Немає ніякого значення, скільки у вас грошей на рахунку, на яких конференціях ви виступали, який одяг носите і т.д. Щастя та задоволення життям забезпечують теплі та хороші стосунки з іншими людьми.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Довготривале дослідження гарвардських вчених показало секрет здорового та щасливого життя

Для того, щоб відчувати гармонію в житті, потрібно правильно розставляти пріоритети. І дуже часто більше уваги ми приділяємо роботі, а не особистому життю. Але хіба такий вибір може зробити людину по-справжньому щасливою? Відповідь на це запитання знають вчені, які протягом 75 років слідкували за групою людей від їх студентських років і до самої старості (з 1939 до 2014 рр).

Участь в експерименті взяли 724 чоловіків: 456 з них були бідними і зростали в Бостоні, ще 268 — випускники Гарварду. Вчені проаналізували зразки крові та результати сканування мозку, після чого провели опитування респондентів стосовно показників здоров’я та щастя.

За словами Роберта Уолдінгера, дослідник і професор Гарвардського медичної школи, серед усієї зібраної інформації дуже вирізнялась одна річ — не мало значення, який статус у людини, якщо в неї хороші, теплі, тісні стосунки з іншими, то вона почувалась більш щасливішою та здоровішою.

Виявляється, немає ніякого значення, скільки у вас грошей на рахунку, на яких конференціях ви виступали, який одяг носите і т.д. Щастя та задоволення життям забезпечує відчуття любові.

Зокрема, дослідження показало, що підтримування зв’язків із сім’єю, друзями чи знайомими позитивно впливає на здоров’я людини. Такі стосунки здатні стимулювати повноцінне функціонування мозку і навіть зменшити емоційний та фізичний біль. Ті, хто почуваються самотньо, частіше скаржаться на самопочуття та раніше вмирають.

Йдеться не просто про кількість ваших друзів чи про наявність партнера, а про якість стосунків з близькими людьми

Роберт Уолдінгер

А це означає, не має значення, чи коло ваших друзів величезне і ви кожних вихідних разом проводите час, чи те, що у вас “ідеальні” стосунки з вашою половинкою. Тут головним є якість — наскільки безпечно та комфортно ви почуваєтесь з цими людьми, чи можете ви розслабитись в присутності цих людей, і бути тим, ким ви є насправді.

За словами Джорджа Вейлланта, психіатра Гарвардського університету, який керував дослідженням з 1972 по 2014 рр., є два важливих елементи: перший — це любов, а другий — відшукати спосіб, який допоможе не відштовхнути цю любов.

Наприклад, якщо ви закохались, але у вашому житті відбулась неприємна подія (звільнення з роботи, смерть близької людини), ви відштовхуєте цю людину, тому що вважаєте, що саме такий варіант допоможе впорати з травмою.

Окрім цього, потрібно пам’ятати, неважливо наскільки людина вважає себе багатою, успішною чи в хорошій фізичній формі. Якщо в її житті нема місця на любов, вона ніколи не буде щасливою.

Тож наступного разу, коли ви захочете “посидіти” в Facebook замість того, щоб поговорити з присутніми за столом, чи залишитись в офісі після роботи замість того, щоб провести вечір з близькою людиною, чи зайнятись не надто важливою справою в суботу замість того, щоб піти за покупками з сестрою, згадайте слова, написані вище, та спробуйте змінити свій вибір.

“Стосунки — річ складна і заплутана”, - стверджує Уолдінгер. Але він впевнений в своїх дослідженнях та їх результатах:

Теплі стосунки з близькими людьми — основа здорового та щасливого життя

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: