Звичка уникати труднощів тільки ускладнить ваше життя

Ми часто полюбляємо уникати речей, які неприємні нам, чи відкладати на потім вирішення певної проблеми. Але такі дії не приносять користі. Тому потрібно боротись з цією звичкою. Цікаво, як саме? Поради від блогера Лео Бабаути стануть кожному в нагоді.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Звичка уникати труднощів тільки ускладнить ваше життя

Коли справа доходить до чогось неприємного чи нецікавого, всі ми перетворюємось в справжніх майстрів з уникнення. Наш мозок мав би називатись не машиною, яка думає, а машиною, яка постійно уникає. І дуже часто ми навіть не помічаємо, як уникаємо думок про щось.

Ось кілька прикладів:

  • Можливо, читаючи цю статтю, ви теж намагаєтесь уникнути того, про що вам не хочеться думати.
  • Ми постійно перевіряємо повідомлення, пошту, сповіщення. І це ще один спосіб уникати роботи, яку не хочеться виконувати.
  • Коли в нашому житті трапляються труднощі, ми намагаємось переконати себе, що все нормально, або придумуємо собі роботу, лиш би уникнути вирішення того чи іншого питання.
  • Як тільки з’являється проблема, перш за все ми намагаємось відкласти її вирішення на потім, і починаємо займатись чимось іншим.
  • Ми не оплачуємо рахунки, відкладаємо прибирання, не відповідаємо на довгі листи, тому що не любимо займатись такими справами.
  • Ми відкладаємо на потім фізичні вправи, тому що виконувати їх нам незручно.

Таких прикладів можна назвати безліч, і ми навіть не помічаємо, як наш мозок перемикається на інші думки, лиш би не думати про неприємне. 

Перевірте це на собі: зупиніться на хвилину і спробуйте зрозуміти, яких думок ви зараз уникаєте. Ви або помітите якусь проблему, або ваш мозок швидко перемкнеться на інший предмет. Але потрібно розуміти, що коли ми уникаємо проблем, то тільки шкодимо собі.

Уникання труднощів — марна справа

Ми завжди підсвідомо хочемо втекти від дискомфорту, болю і труднощів. І наш мозок навчився це робити, адже так ми забуваємо про проблеми. Але в той же час ми змушені все життя втікати від труднощів і відволікатися, тільки щоб не вирішувати проблеми. A це означає, що ми дозволяємо страху управляти нами. Ми як маленькі діти, які не хочуть працювати, а лише отримати нову іграшку.

В результаті ми не займаємося важливими справами або відкладаємо їх на потім. Це стосується фізичних навантажень, правильного харчування, фінансів, стосунків та інших аспектів життя.

Зрештою, нам все одно доводиться мати справу з цими проблемами, але до того моменту вони зазвичай стають більш масштабними.

Прийміть труднощі

Згідно з методикою прийняття, яку розробив Лео Бабаута, краще повністю усвідомлювати, які у вас є проблеми, не уникати їх, а вирішувати. Почавши так робити, ви зрозумієте, що ці проблеми не такі й страшні.

  1. Спочатку запитайте себе: “Що я зараз роблю?”. Поставте кілька нагадувань протягом дня або залишайте собі записки, щоб не забувати про те, чим ви зайняті. Відповіді можуть бути абсолютно непримітними, наприклад: “Сиджу в Facebook”, “Відкриваю нову вкладку в браузері” або “Їм”. Головне — привчити себе до усвідомлення того, чим ви займаєтесь.
  2. Потім задайте собі запитання: “Чого я уникаю?”. Стикаючись з чимось складним або неприємним, ми автоматично перемикається на щось інше. Ми уникаємо цих думок або справ, самі того не помічаючи. Тому постарайтеся зрозуміти, чого ж ви уникаєте: це може бути страх, якесь складне завдання, неприємна емоція, дискомфорт. Назвіть те, чого ви уникаєте.
  3. Прийміть це почуття, яким би воно не було. Думайте не про своє ставлення до нього, а про фізичні відчуття. Швидше за все, ви помітите, що воно не таке вже й страшне. Постарайтеся пробути з цим відчуттям деякий час.
  4. Дійте. Коли ви прийняли свою проблему і зрозуміли, що вона не така страшна, як спочатку здавалося, ви зможете діяти як доросла людина, а не як дитина: ви вирішите, як з цією проблемою впоратися.

Наприклад, якщо ви відчуваєте страх перед якоюсь справою, нагадайте собі, що вона принесе користь вам і оточуючим, що вона набагато важливіша, ніж цей страх. Якщо ви гнівайтесь на когось і через це уникаєте розмови, постарайтеся зрозуміти, що гнів і образа — всього лише емоції. Так вам легше буде спокійно обговорити з людиною ваші проблеми і знайти якесь рішення.

Звичайно, ця методика не вирішить усіх проблем. Але вона допоможе впоратися з дискомфортом, а не уникати його, як робить більшість. Ви будете менше байдикувати і навчитеся жити теперішнім. Природно, це не відбудеться за один день. Вам знадобиться певний час, щоб використання цього методу стало звичкою.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: