Якщо ти відкладаєш на потім цих 5 речей, то, мабуть, ти збився з курсу

Безлад довкола та в голові, відсутність чітких планів на майбутнє, неорганізованість — все це означає, що щось у вашому житті пішло не так. Навчіться виправляти такі нюанси, тому що навіть маленькі помилки ведуть до великих проблем.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Якщо ти відкладаєш на потім цих 5 речей, то, мабуть, ти збився з курсу

Незважаючи на турбулентність та інші умови, які збивають літак з курсу, більшість рейсів прибувають в призначене місце вчасно. Все завдяки пілотам, які виправляють курс з допомогою даних повітряного контролю та інерційної системи наведення. Наявність необхідної інформації в потрібний момент мінімізовує шанси катастрофи.

Наприклад, в 1979 році пасажирський літак, на борту якого знаходились 257 пасажирів, вилетів з Нової Зеландії в Антарктику. Але пілоти не знали, що хтось змінив координати польоту на два градуси, змінивши таким чином траєкторію руху. Пролітаючи на Антарктикою, пасажири мали можливість насолодитись пейзажами, але неправильні координати привели їх до активного вулкана на горі Еребус. Хмари і сніг збили пілотів з пантелику — вони думали, що летять над плоскою землею. Коли в літаку пролунали звуки про те, що він знаходиться занадто близько до землі, було запізно — літак врізався в вулкан, а всі, хто був на борту, — загинули. Ось так маленька помилка стала причиною величезної трагедії. 

Тому якщо не виправляти малі помилки, завжди слід очікувати великих проблем. Ситуація з цим польотом аналогічна нашому життю. Навіть несуттєві, на перший погляд, речі можуть стати причиною багатьох наслідків — як хороших, так і поганих.
Тому хочеться запитати у вас — а чи хороший ви пілот? Куди ви летите? Як часто перевіряєте свою систему навігації? Можливо, ви збились зі свого курсу? І якщо так, то як давно? Що потрібно зробити, щоб зменшити турбулентність та інші фактори, які збивають вас з курсу? Ми спробуємо вам допомогти.

1. Організовуй своє життя

Життя сповнене турбот. Тому ми часто неуважні, розсіяні, неакуратні. Можливо, ми й самі не хочемо зробити його організованим. Але рух вперед вимагатиме менше енергії, якщо ви позбудетесь непотрібного багажу. Все в вашому житті — енергія. Якщо ви берете на себе занадто багато, фізично або психологічно, вам буде важко рухатись вперед. 

У своїй книзі “7 звичок надзвичайно ефективних людей” Стівен Кові розповідає про те, що є речі важливі, а є термінові. Більшість людей ставлять в пріоритет термінову “дрібну” активність (наприклад, відповіді на email чи інші щоденні справи). Але життя потрібно організовувати так, щоб в пріоритеті залишалися важливі справи (навчання, здоров’я, стосунки, подорожі, цілі).

Стівен Кові "7 звичок надзвичайно ефективних людей"

Цікавитесь темою росту особистості? Тоді світовий супербестселер “7 звичок надзвичайно ефективних людей” повинен поповнити вашу домашню бібліотеку.

Книга, яка зуміла вплинути на життя не одного десятка людей, в тому числі на Стівена Форбса, Білла Клінтона та Ларрі Кінга, зможе змінити і ваше. Завдяки їй ви краще пізнаєте себе, зумієте розставити пріоритети та сформулювати цілі, а як результати — досягнути того, чого прагнете.

978-966-14-2945-0

Ніхто не подбає про ваш успіх більше ніж ви самі. І якщо ви не будете допитливі в ставленні до деталей свого життя, значить, ви недостатньо відповідальні, щоб мати те, чого ви, за вашими словами, хочете. Тож як правильно організувати життя?

Енергія довкілля

Простір, в якому ви живете, — захаращений чи акуратний? Ви зберігаєте речі (наприклад, одяг), якими більше не користуєтеся? Якщо у вас є автомобіль, в салоні у вас порядок чи це ще одне місце для сміття і хаосу? Ваше довкілля виправдовує емоції, які ви хочете відчувати? Воно позитивно впливає на ваш емоційний фон і стимулює вашу енергію? Запам’ятайте, те, що вас оточує, впливає на вас. Хочете позитиву — позбудьтесь безладу.

Фінансова енергія

У вас є борги? Ви знаєте, скільки грошей витрачаєте щомісяця? Ви заробляєте стільки, скільки хочете? Більшість людей не стежать за своїми витратами, але якщо б вони це робили, то були б шоковані тим, скільки грошей витрачають на дрібниці.

Поки ви не зануритесь в свої фінанси, ви не зможете впорядкувати свої витрати і стати фінансово незалежним. Поки ви не візьмете на себе повну відповідальність за свої фінанси, ви будете залишатися рабом грошей.

Енергія стосунків

Ваші стосунки — це найбільш приємна та значуща частина вашого життя? Ви присвячуєте багато часу стосункам, які справді мають значення для вас? Ви підтримуєте стосунки, які отруюють вам життя?

Як і фінанси, стосунки більшості людей не організовані. Однак ми повинні навчитись приділяти час цьому важливому аспекту нашого життя.

Енергія здоров’я

Коли ви їсте, ви думаєте про наслідки? Ви усвідомлюєте і контролюєте, чим наповнюєте свій організм? Їжа, яку ви їсте, корисна чи шкідлива? Ваше тіло відображає ваші найсміливіші ідеї? Воно настільки ж сильне, наскільки вам би цього хотілося? Сьогодні ви здоровіші, ніж три місяці тому?

Здоров’я — це багатство. Якщо ви постійно проводите час на дивані, всім буде байдуже до того, як ви організовуєте інші аспекти свого життя. Відсунути своє здоров’я на задній план дуже легко. Але маленькі речі спричинюють великі проблеми.

Духовна енергія

У вас є мета в житті? Чи достатньо у вас енергії, щоб творити власне майбутнє?

Смерть — не найбільший страх. Страшно, коли життя наближається до свого завершення, але людина так і не жила по-справжньому. Коли ви організовуєте своє духовне життя, то починаєте розуміти, заради чого живете; навіщо ви тут і як хочете прожити кожен день; що для вас важливо, а що відволікає.

Більшість людей думають, що правильно бути добрими і чесними. Але ви не зможете відчути гармонію між своїми поглядами та цінностями і тим, як ви дієте, поки не організуєте власний духовний світ.

Час

Яку частину свого часу ви повністю контролюєте? Ви витрачаєте його на те, що не приносить вам задоволення? Те, що ви робите протягом дня, наближає вас до ідеального майбутнього? Більшість вашого часу ви прямуєте власним планом чи дотримуєтесь чужого? Скільки часу в день ви витрачаєте даремно? Як би виглядав ваш ідеальний день? 

Поки ви не організуєте свій час, він буде спливати з шаленою швидкістю. Але як тільки ви візьмете час під контроль, він сповільниться. Ви зможете жити собі на втіху, проводити час так, як вам хочеться. Ви будете контролювати свій час, а не навпаки.

Припиніть робити те, що ви робите, і складіть план

Коли ви організовуєте своє життя і свідомо ним керуєте (стосунками, фінансами, часом і т.д.), ви обираєте позицію людини, яка будує майбутнє своєї мрії. Найшвидший спосіб рухатись вперед — не більше працювати, а припинити робити те, що віддаляє вас від мети.

Все потрібно робити правильно. Наприклад, перш ніж засісти за тренажери, заберіть з вашого раціону шкідливу їжу. Якщо ви не усунете руйнівні фактори, роблячи крок вперед, ви завжди будете робити крок назад.

Перш ніж почати більше заробляти, навчіться менше витрачати. Припиніть хотіти більшого і почніть задовольнятися тим, що у вас є. Якщо ви не навчитеся це робити, не важливо, скільки у вас буде грошей — їх завжди не вистачатиме.

Чому більшість людей “зависають” без руху вперед? Вони не можуть організувати своє життя. Вони намагаються більше робити, бути продуктивнішими або пробують інший підхід. Але перш за все потрібно просто навести порядок у своєму житті.

2. Плануй та інвестуй в своє майбутнє

Найкращий момент посадити дерево був 20 років тому. Другий найкращий момент — зараз

китайське прислів’я

Щоб майбутнє було ідеальним, потрібно взяти під контроль всі сфери життя, описані вище, і ми можемо це зробити, потрібно лиш захотіти. З цього рішення починається матеріальна поведінка — це коли ви розриваєте проблемні стосунки, говорите “ні” неважливим аспектам і перестаєте марно витрачати час. Вирішити це потрібно зараз.

Не плануючи нічого, ви плануєте провал

Бенджамін Франклін

Ваше бачення має ґрунтуватися на запитанні “чому”, а не “що”. Ваше “чому” — причина, а “що” — маніфест. І це “що” може мати різні прояви.

Занадто багато людей впевнені, що створення бачення — це розуміння, чого вони хочуть через 20 років. Проблема в тому, що такі далекосяжні плани в реальності гальмують ваш потенціал.

Інвестування у власне майбутнє

Відмовляючи собі сьогодні в чомусь, ви інвестуєте в своє майбутнє. Найчастіше людям це не вдається. Більшість свідомо не вкладає гроші в своє здоров’я, час, стосунки і фінанси. Але коли ви інвестуєте в себе і своє майбутнє, ви продовжуєте його і робите більш насиченим і щасливим.

Таким чином, ваше життя ставатиме все кращим і буде більше схожим на ідеальну картинку у вашій голові.

3. Відстежуй важливі показники

Коли прогрес вимірюється, прогрес поліпшується. Коли прогрес вимірюється і аналізується, темп поліпшення зростає

Томас Монтон

Організація та інвестування в майбутнє марні, якщо ви не слідкуєте за ними. Ви повинні чітко розуміти, що відбувається в найважливіших аспектах вашого життя.

Відстежувати складно. Якщо ви вже пробували це робити, то, скоріше за все, кинули через кілька днів. Але як показують дослідження, коли за поведінкою спостерігають і оцінюють, результат поліпшується в кілька раз.

Якщо ви організовуєте, складаєте план і спостерігаєте за своїми досягненнями, все змінюється на краще дуже швидко.

4. Молися або медитуй, щоб позбутись шуму

Як говорив Томас Мертон: “Люди можуть все життя підніматися на гору успіху, щоб, видершись туди, нарешті побачити, що це була не та гора».

В житті так відбувається дуже часто. Ми розуміємо, що гналися за чужими цілями, забувши про свої. Молитва або медитація допомагають очистити розум від зайвого шуму і прояснити, що ви робите і навіщо.

Коли ви молитесь або медитуєте, з вами відбуваються дивовижні речі. Якщо ви не вірите в дива, називайте це везінням. І чим більше часу ви проводите за такими заняттями, тим частіше до вас приходить везіння. Трапляються речі, які ви не контролюєте, але всі вони приносять вам вигоду.

5. Рухайся до мети кожен день

Скільки днів ви нічого не робите для досягнення поставленої мети? Мабуть, багато. 

Якщо ви не приділяєте своїй меті хоча б кілька хвилин в день, то ваш час просто зникає. Не встигнете озирнутися, а ви вже стара та зморшкувата людина, яка не може зрозуміти, як життя могло пройти так швидко.

Ви назбираєте стільки завтрашніх днів, що одного дня зрозумієте, що у вас залишились лише вчорашні

Гарольд Хілл

Але як тільки ви організуєте своє життя, почнете планувати, відстежувати і періодично медитувати, ваші дії на шляху до мети стануть автоматичними. Найкраще опрацювати всі ці пункти зранку, тому що якщо ви відкладете їх на вечір, то так і не виконаєте.

Якщо ви будете робити хоча б один крок в напрямку вашої мети, то одного разу зрозумієте, що вона була не так вже й далеко.

Висновки

Дуже легко збитися з життєвого шляху. Ми, як літаки, повинні постійно коригувати курс. Але будьте впевнені: потрапити в місце призначення можна, організувавши своє життя, плануючи майбутнє, вимірюючи прогрес, керуючи свідомістю і постійною зайнятістю.

Не припиняйте це робити, і ви будете приємно здивовані!

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: