Що робити, коли є ціль, але немає мотивації?

Маєте ціль, але ніяк не можете досягнути її? Можливо, це просто не те, що вам справді потрібно. Щоб з’ясувати, в чому справа, потрібно поставити собі кілька правильних запитань.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Що робити, коли є ціль, але немає мотивації?

Як тільки у вас з’являється в житті ціль, ви почуваєтесь трішки схвильованими. Починаєте записувати план, як швидше її досягнути та що вам для цього знадобиться. Але через якийсь час, особливо, якщо реалізація бажаного займає навіть не місяці, а роки, ваша мотивація починає зникати, і з’являється відчуття ніби те, до чого ви йшли стільки часу, нереальне. Відчуття розчарування і розгубленості гарантоване.

Якщо у вашому житті настав такий момент або ви хочете його уникнути, пам’ятайте, що все залежить від вас і вашого мислення. Отож розглянемо причини, через які ми втрачаємо запал на шляху до досягнення своєї цілі.

1. Ваша ціль недостатньо велика

Поставте перед собою таку ціль, якої ви не зможете досягнути, поки не станете тією людиною, яка зможе,

автор невідомий

Якщо ваші цілі недостатньо значущі, ви не будете настільки схвильовані, щоб намагатись досягнути їх. Як сказав Джим Рон, деякі люди мають цілі, але вони настільки погані, що не викликають зацікавленості.

От, наприклад, якщо ваша ціль — схуднути на 2 кг, підніміть планку до 5. Тільки уявіть, скільки всього може змінитись у вашому житті. Якщо ваша ціль — укласти цього місяця 2 угоди, підніміть планку до 10 угод або більше. Якщо ваша ціль — стати спортсменом, відкоригуйте її до “стати спортсменом світового класу, про якого знатимуть у різних країнах”.

2. Причини недостатньо значущі

Багато хто з нас хотів би бути мільйонером, але не готовий працювати. Чому? Через відсутність вагомих мотивів. Матеріалістичні цілі, як-от купити великий будинок чи дорогий автомобіль, недостатня рушійна сила.

Такий принцип можна застосувати і до вашої цілі чи мрії. Якщо причина, яка має допомогти вам досягнути успіху, недостатньо значуща, ваша мотивація буде короткотривалою. Для цього вам потрібно щось більше аніж просто причина. Щоб відшукати це, копайте глибше.

3. Нагорода недостатньо велика

Якщо нагорода за вашу ціль не змінює життя, ви не будете достатньо змотивовані досягати чогось. Цілі мають бути доленосними, помітними, змушувати діяти рішуче, в іншому випадку результат буде гнітючим.

Отож ми розглянули причини, через які ви можете втрачати мотивацію на шляху досягнення власних цілей. Тому залишилось дати ще кілька порад, що робити в такій ситуації.

1. Перегляньте свої цілі

Якщо ціль не кидає вам виклик, вона не змінить вас,

автор невідомий

Погляньте на список своїх цілей. З’ясуйте, які з них більш значущі. Можливо, його треба трішки змінити та підкоригувати. Подумайте, досягнення якої з цілей матиме хороший результат, і приступайте до роботи.

2. Задайте собі правильні запитання

Мати знання означає мати правильну відповідь. Бути розумним означає ставити правильні запитання,

автор невідомий

Непотрібно ставити запитання на кшталт “Які мої цілі?”. Ось що справді дієво:

Для кого я це роблю?

Для чого я це роблю?

Чому це важливо?

Чому я через це переймаюсь?

Що зміниться від цього?

Хто допоможе в цьому?

Як це поліпшить моє життя?

Які переваги?

Кому це вигідно?

Чи це виконується?

Чи це справді збігається з моєю ціллю?

Це саме ті запитання, які потрібно ставити собі. Повірте, відповіді вас здивують.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: