Як залишатись завжди молодим: 10 порад від шаолінського монаха

Думки великого гуру про те, як зберегти своє здоров’я та молодість.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Як залишатись завжди молодим: 10 порад від шаолінського монаха

Чого ми бажаємо своїм близьким і друзям, насамперед? Що вважаємо найважливішою частиною життя? Мабуть, ви здогадалися, що мова йде про здоров’я. Але що ми зазвичай робимо для власного здоров’я, окрім пустої балаканини? Якщо ви справді вирішили діяти, зараз — найкращий момент!

Пропонуємо вам переклад статті великого майстра бойових мистецтв і монаха Шаоліня Шифу Ян Лей. У ній він дає кілька порад для людей, які хочуть залишатися здоровими та молодими якомога довше.

  1. Не думайте надто багато. Роздуми забирають енергію і роблять вас старішими.
  2. Не говоріть багато. Люди або роблять, або говорять. І краще бути з тих, хто робить.
  3. Якщо ваша робота займає довгий відрізок часу, виконуйте її по 40 хвилин з 10-хвилинними перервами. Довга концентрація зору на одному й тому ж негативно впливає на ваші очі і внутрішні органи.
  4. Коли ви щасливі, контролюйте власні почуття. Втрата контролю над ними зашкодить енергії лунг (енергія вітру або життєвого вітру).
  5. Не варто перейматися через дрібниці та злитися. Це шкодить печінці і кишечнику.
  6. Не дозволяйте собі переїдати. Завжди намагайтеся лишатися трошки голодним. Переїдання шкодить селезінці та іншим органам.
  7. Не поспішайте у власних справах. Пам’ятайте: хто спішить, той людей насмішить.
  8. Якщо ви займаєтеся лише фізичними навантаженнями і не приділяєте часу розслабленню та розтяжці, станете дратівливим і втрачатимете енергію Інь, порушуючи баланс Інь та Ян.
  9. Однак якщо ви не займатиметеся спортом і приділятимете увагу лише спокою, медитації та Цигун, ризикуєте втратити енергію Ян.
  10. Кунг-фу дає вам всі види енергії. Ціль занять — знайти баланс між своїми Інь та Ян. Неважливо, скільки часу ви витратите на це. Головне —  знайти те, що необхідно вашому тілу.  

Деякі з цих порад складно втілити в наше життя. Наприклад, заняття кунг-фу на наших теренах уже давно перетворилося на винятково бойове мистецтво, та й про енергію лунг чула, у найкращому випадку, одна людина з тисячі.

Але, незважаючи на це, більшість порад актуальні, і справді можуть допомогти покращити здоров’я та відшукати рівновагу у вашому житті. Тож спроби дотримуватись їх зайвими аж ніяк не будуть.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: