Як стати переможцем: 10 правил

Хочете побудувати успішний бізнес? Тоді не намагайтесь зрозуміти, як мислить той, хто уже досяг успіху, але навчіться прислуховуватись до власної інтуїції.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Як стати переможцем: 10 правил

Про те, що означає бути переможцем у бізнесі, розповідає відомий підприємець, консультант та автор статей в журналі "Entrepreneur" Стів Тобак.

За його словами, під час розмови з одним надзвичайно кмітливим молодим підприємцем, йому спало на думку, що більшість засновників та власників малого бізнесу погано уявляють, що ж означає бути переможцем. Через це, намагаючись зрозуміти, як мислить той, хто досяг успіху, вони беруть приклад із Річарда Бренсона, Марка К’юбана та інших.

Але спосіб мислення — це лише початок. Успіх у довготривалій перспективі опирається на здатність прислуховуватися до власної інтуїції не менше, а інколи й більше, ніж на вміння думати. Він базується не лише на розумінні себе, але й на стосунках із іншими. Успіх — це, насамперед, досвід і якість виконання, а не геніальні ідеї. Успіх — це вміння діяти, не міряти. І він починається з мислення, яке визначає, як ви будете поводитись. Спосіб мислення успішної людини спонукає до дій.

Ось як його охарактеризував Стів Тобак:

Якщо я не найкращий, тоді це — хтось інший

Усі говорять про те, як важливо любити свою справу. Але якщо ви — лише один із багатьох тисяч, які роблять одне й те саме однаково, навряд чи ви задовольнитеся результатом власних дій. Захоплення власною справою — хороший початок. Однак це лише початок. Щоб стати переможцем, потрібно бути найкращим в обраній сфері.

Успіх — це марафон, а не спринт

Якщо ви почали щось робити і не доводите справу до кінця, ви не станете переможцем. Тому що успіх — це не щось короткочасне, це гра, яка триває усе життя.

Я прислухаюся до інших, але довіряю лише собі

Успіх — це лише вміння приймати правильні рішення. Інформація — це сила, але сьогодні кожен має доступом до одних і тих же даних, отже, правила гри відносно рівні. Так, корисно знаходитись в оточенні найкращих, справжніх лідерів, але коли ви — бос, на кону — особистий успіх. Отож довіряйте власній інтуїції.

Нема сенсу говорити людям те, що вони хочуть почути

Більше кліків, більше наслідувачів, — цього хочуть усі. Люди бояться образити інших чи здатися негативно налаштованими. Тому багато хто викладає та поширює беззмістовні, бездумні, утопічні поради й роздуми. Ваша цінність у тому, щоб говорити людям правду, особливо, якщо вони не хочуть її чути.

Ідеї, які я не втілюю в життя, не існують для мене

Ідеї — це лише думки. Вони є в кожного. Контент — це просто ідея в паперовому чи електронному вигляді. Усі здатні їх генерувати. Єдина відмінність у тому, що ви насправді робите; у тому, що ви виконуєте; у тому, що даєте іншим, усе інше — пусті балачки.

Якщо всі це роблять, зробіть інакше

Навіщо людині, яка хоче стати переможцем, зациклюватися на соцмережах і цифровому маркетингу? Цим і так займається кожен зустрічний. Ви не можете виграти таким шляхом — натомість лише надовго застрягнете в шанцях цієї війни. Якщо використовувати такі ж інструменти, як і всі інші, і робити те ж, що й вони — ви нічим не відрізнятиметеся від решти. І крапка.

Прямуючи за іншими, я відмовляюся від шансу бути лідером

Називайте це як завгодно — плем’ям, стадом, зграєю, натовпом, організацією, компанією, але попереду завжди стоїть одна людина, один лідер. Ви можете бути цією людиною або ж кимось іншим. Немає нічого поганого в тому, щоб бути наслідувачем. Але якщо ви — наслідувач, але вважаєте себе лідером, тоді сильно помиляєтеся.

Клієнтам начхати на концепти й контент, вони цінують реальні рішення

У бізнесі є лише одна фундаментальна концепція: продавати продукти й сервіси потрібні клієнтам. Тому популярними стають ті товари й послуги, які задовольняють найсерйозніші, найболючіші проблеми людей. Велика проблема + хороше рішення = велика перемога. Запам’ятайте це рівняння.

Мене не влаштовують власні досягнення

Є не так уже й багато бізнес-книг, які справді варто прочитати. Але книгу Марка Маккормака "Чого не навчають у Гарвардській школі бізнесу" прочитати таки варто. Маккормак стверджує, що головна риса чемпіонів — їх "глибока незадоволеність особистими досягненнями". І справді, від успіху добра чекати не варто.

Поразка — це відстій

Усі навколо запевняють, що поразки — це добре. Але лише тому, що програш завдає болю. Якщо він достатньо болісний, ви бачите, що саме пішло не так, можете чомусь навчитися й більше не повторювати подібні помилки. Ви станете сильнішими й мудрішими. Однак цього не станеться, якщо поразка не безкорисна для вас. Не потрібно боятися програти, але не варто плутати це з перемогою: ваша мета — не програти, а перемогти.

Тому запам’ятайте: спосіб мислення має значення лише тоді, коли спонукає до дій. Перемога — це дія!

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: