18 якостей кмітливих людей

Всі ми хочемо, щоб нас вважали кмітливими. Але що для цього потрібно? Якими особливостями наділені такі люди? Відповіді на ці запитання знає білоруський підприємець Іван Маслюков. Він визначив 18 якостей кмітливих людей.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
18 якостей кмітливих людей

Кого ви вважаєте кмітливою людиною і яким критеріям вона повинна відповідати? Можливо, це той, хто багато знає чи отримав за щось нагороду? Може, це той, хто багато читає або подорожує? Автор статті “Як стати розумнішим” білоруський підприємець Іван Маслюков виділив 18 ознак розумної людини.

В своєму матеріалі він звертає увагу на мислення, і наголошує на тому, що його потрібно розвивати. Адже завдяки цьому людина стає розумнішою, а тому може швидше і з меншими затратами досягнути поставленої цілі чи реалізувати власні мрії.

Отож, про які якості кмітливої людини пише Іван Маслюков?

1. Розмовляє з певною метою

Це стосується телефонних розмов, зустрічей чи смс-повідомлень. У такої людини є конкретна завдання. Для неї розмова — інструмент для досягнення цілі. Дурні люди спілкуються лиш для того, щоб просто поговорити.

2. Комфортно почувається на самоті

Кмітливій людині не сумно наодинці з власним думками. Вона розуміє, що важливі події, приголомшливі відкриття можуть відбуватись і всередині самої людини.

Дурень ж, навпаки, всіма силами намагається уникати самотності, тому що в такому випадку стикається з власною порожнечею. Йому здається, що все важливе та змістовне відбувається тільки зовні. Він стежать за новинами, хоче постійно знаходитись в компаніях, 100 раз на день перевіряє пошту та соціальні мережі.

3. Намагається тримати рівновагу

Розумна людина тримає рівновагу між роздумами та діями; між досвідом, отриманим ззовні (фільми, книги, розповіді друзів) та власним досвідом; між вірою в себе та усвідомленням, що вона може помилятись; між готовим знанням (шаблоном) та новим знанням (мисленням); між інтуїтивною підказкою від підсвідомості (узагальненням всього досвіду людини) та точним логічним аналізом обмежених даних. Дурень легко обирає якусь одну крайність.

4. Прагне розширити діапазон свого сприйняття

Кмітлива людина хоче досягнути точності у відчуттях, почуттях та думках. Вона розуміє, що ціле складається з дрібних деталей, тому уважна до дрібниць. Дурень задовольняється штампами.

5. Знає багато мов

Розумна людина спілкується з архітекторами через будівлі, з письменниками через книги, з дизайнерами через інтерфейси, з художниками через картини, з композиторами через музику, з прибиральниками через чисте подвір’я. Така людина вміє спілкувати з людьми через призму того, чим вони займаються в житті. Дурень розуміє лише мову слів.

6. Доводить розпочате до кінця

Розумна людина каже собі: від мене залежить, чи докладу я максимум зусиль для досягнення цілі. Можливо, коли справа буде зроблена, виявиться, що це не те, що в результаті стало потрібним, і не принесе нікому користі. Але якщо так і станеться, розумна людина легко це переживе, тому що розуміє, що зробила все, що від неї залежало. Дурна людина зупиниться майже одразу або не закінчить, опираючись на припущення, що зроблена справа може виявитись непотрібною і не принесе користі.

7. Розуміє, що частина навколишнього світу була винайдена і створена людьми

Кмітлива людина розуміє, що черевика, бетону, пляшки, аркуша паперу, лампочки, вікна колись не існувало. Користуючись тим, що було винайдено і створено, їй хочеться в подяку віддати людству щось від себе. Тому вона з радістю створює сама, а коли користується тим, що зробили інші, із задоволенням віддає гроші за це.

Дурні, коли платять гроші за річ, послугу, об’єкт мистецтва, роблять це без вдячності і з жалем, що грошей стало менше. Вони не бачать людей, які створили те, що приносить їм користь, і не хочуть самі стати такими.

8. Дотримується інформаційної дієти

Розумна людина береже свою пам’ять від надмірної кількості фактів, даних, які не потрібні їй для вирішення завдань, над якими вона працює. Але, вивчаючи світ, вона прагне зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки між подіями, явищами, речами. Дурні не намагаються розібрати інформацію і не вникають у взаємозв’язки.

9. Розуміє, що ніщо не може бути оцінено без контексту

Розумна людина не поспішає з висновками і оцінками речей, подій, явищ, поки не проаналізує сукупність всіх обставин та деталей. Вона рідко критикує та засуджує. 

Дурень легко оцінює речі, події, явища, не беручи до уваги деталі та обставини. Він із задоволенням критикує та засуджує, таким чином відчуваючи себе кращим за об’єкт критики.

10. Вважає авторитетом того, хто заслужив перед нею авторитет

Розумна людина пам’ятає: навіть якщо всі дотримуються однієї думки, вони можуть помилятись. Дурню ж можна сказати, що безліч інших людей визнають когось одного авторитетом, і він прийме цю думку.

11. Вибірково ставиться до книг та фільмів

Кмітливій людині не важливо, коли і ким була написана книга, або коли був знятий фільм, для неї головне — зміст. Дурень читає книги та переглядає фільми, які зараз в моді, про які всі в цей момент говорять.

12. Займається саморозвитком

Розумна людина каже собі: я недостатньо хороша, і можу стати кращою. Принижуючи себе в минулому стосовно майбутнього, вона росте. Дурень, прагнучи піднятись в очах оточуючих, принижує інших, однак, тим самим принижує себе.

13. Не боїться робити помилки

Розумна людина сприймає помилки як природну складову руху вперед, але намагається не повторювати їх. Дурень раз і назавжди засвоює ганебність зроблених помилок.

14. Концентрується на тому, що робить

Кмітлива людина може замкнутись в собі, стати недоступною, щоб краще сфокусуватись на справі. Дурень завжди відкритий до спілкування.

15. Переконує себе, що все в житті залежить лише від неї, хоча розуміє, що це не так

Кмітлива людина вірить в себе, а не в слово “фортуна”. Дурень переконує себе, що все в цьому житті залежить від обставин та інших людей, хоча й розуміє, що це не так. Тому він і вірить в слово “фортуна”, а не в себе. Це дозволяє йому зняти з себе відповідальність за те, що відбудеться в його житті.

16. Буває твердою, як сталь, або м’якою, як глина

Розумна людина стає такою, якою має бути, залежно від обставин. Дурень стає твердим, як сталь, або м’яким, як глина, виходячи з прагнень відповідати тому образу, якого від нього очікують інші.

17. Легко визнає свої помилки

Мета розумної людини — з’ясувати, що сталось, а не бути “завжди правою”. Вона розуміє, що знати все в житті — складно, тож намагається не спотворювати ту частину дійсності, яку важко осягнути. Тому вона не бреше. Дурень обманює себе та інших.

18. Поводиться, як розумна людина

Кмітлива людина дозволяє собі розслабитись і поводитись, як дурень. Дурень же, зазвичай, поводиться лише як дурень. Але інколи і він концентрується, проявляє силу волі, докладає максимум зусиль, і поводиться як розумна людина.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: