Біг взимку: що потрібно знати

Щоб залишатись в хорошій формі цілий рік, не обов’язково ходити в спортзал чи чекати весни, щоб займатись на стадіоні. Ви можете просто вийти на пробіжку, навіть якщо за вікном зима. Однак перед цим варто ознайомитись із кількома важливими нюансами.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Час від часу кожен з нас вирішує, що готовий до змін в житті. Дуже часто вони пов’язані зі спортом, зокрема з ранковими пробіжками. Адже хто не хоче бути в хорошій фізичній формі і гарно виглядати?! От тільки скількох людей ви знаєте, які готові взятись за діло взимку? Більшість відкладає цю справу не просто до наступного понеділка, а до весни, мовляв, взимку холодно, можна простудитись. 

Однак це все всього лиш відмовки. Бігати можна в будь-яку пору року і незалежно від фізичної підготовки. Мізки.com радить взяти до уваги кілька важливих нюансів.

Отож, що потрібно знати про біг в холодну пору року? Який одяг та взуття вибрати? Як правильно дихати?

Всім нам відомо, що саме завдяки бігу можна не лише підтримувати тіло в хорошій фізичній формі, але й очистити думки від негативу та позбутись стресу, а ще біг допомагає приймати важливі рішення.

Але якщо навесні і влітку можна часто зустріти в парку чи на стадіоні людей, які бігають, то восени та взимку їх кількість зменшується в кільканадцять разів.

Лише найсміливіші чи ті, хто займається спортом не один рік чи професійно, незважаючи на погодні умови виходять на пробіжку. Більшість же боїться похолодань.

Однак бігати можна цілий рік, просто потрібно знати кілька нюансів та взяти до уваги корисні поради.

Одяг

Думка “Чим більше одягу в холодну пору — тим краще” насправді хибна. Тож якщо ви зібрались на пробіжку, одягатись потрібно так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше.

Окрім цього, одягатись потрібно шарами — кілька тонких шарів спеціального одягу краще захистять вас, аніж один товстий. А ще завдяки цьому ви уникнете можливості простудитись.

Отож, для комфортного бігу вам потрібні:

Як вибрати термобілизну?

До вибору термобілизни потрібно поставитись відповідально. Багато хто вважає, що вона призначена лише для людей, які професійно займаються спортом або для альпіністів. Та насправді її можуть носити всі, хто полюбляє довгі прогулянки чи пробіжки взимку.

Завдяки своїй структурі, термобілизна зберігає тепло та виводить вологу. Тому в ній ви почуватиметесь комфортно, не відчуватимете поту на спині, а також — не простудитесь.

Отож, як вибрати термобілизну?

Якщо ви зібрались на пробіжку взимку, можете одразу забути про термобілизну з натуральних тканин. В цьому випадку вам потрібний одяг із високотехнологічної синтетики (поліестр або поліпропілен). Така термобілизна виводить вологу і дозволяє тілу дихати.

Взуття

Якщо на вулиці сухо і асфальт чистий, бігати можна в літніх кросівках (тільки не забудьте одягнути теплі шкарпетки). Але якщо на вулиці сніг, потрібно вибрати взуття, яке не промокає, та з протекторною підошвою.

Розминка

Якщо ви вирішили, що холод вам не стане на заваді, щоб займатись улюбленою справою — бігом, тоді, перш за все, потрібно пам’ятати про розминку.

Перед тим, як вийти на пробіжку, треба добре розігріти м’язи. Робити розминку потрібно в приміщенні. Вона сприятиме покращенню циркуляції крові в тілі та підготує м’язи до бігу.

Але пам’ятайте — це мають бути легкі вправи, після виконання яких ви одразу вийдете на пробіжку.

Як дихати під час бігу?

Якщо ви вийшли на пробіжку взимку, оберіть нормальний темп бігу для себе. Через те, що повітря холодне, дихати буде важко, тому рекомендується робити вдих одночасно через ніс і рот, торкаючись язиком піднебіння. Таким чином, холодне повітря буде входити не щільним потоком.

Де закінчувати пробіжку?

Щоб не простудитись, закінчувати пробіжку потрібно біля свого дому.

І ще одне: незважаючи на пору року, завжди потрібно підтримувати потрібний рівень рідини в організмі. Тому під час пробіжки можна пити теплий чай з медом або воду (але не холодну), ну і, звичайно, поповнити запаси рідини, повернувшись додому.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: