Ви не усвідомлюєте цих 11 речей, які робите через відчуття тривоги та страху

Якщо інколи ви не можете пояснити свій пригнічений стан та поганий настрій, можливо, вас поїдає відчуття тривоги та страху. Адже більшість із нас керуються ними в житті, навіть не усвідомлюючи цього.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Ви не усвідомлюєте цих 11 речей, які робите через відчуття тривоги та страху

Всі ми час від часу відчуваємо тривогу та переживаємо через якісь речі. Однак головне — це знати міру. Адже якщо страх почне керувати вашими звичками, згодом він візьме під контроль все ваше життя. 

Тож пропонуємо ознайомитись із 11 речами, які люди зазвичай роблять через відчуття тривоги та страху, і навіть не усвідомлюють цього.

Якщо вам здається, що занепокоєння зачастило, час змінювати себе! 

1. Ви відмовляєтесь від запрошення навіть тоді, коли справді хочете піти

Іноді відчуття тривоги може бути настільки виснажливим, що ви просто не маєте сили кудись піти. І неважливо, наскільки вам хотілось цієї події раніше, бо коли цей день настав і тривога заповнила кожну клітинку вашого тіла, ви кажете “ні”. Вам не хочеться бути тягарем для людей, які збираються відпочити, тож обираєте найкращий варіант — відмову.

2. Ви зациклюєтесь на речах, про які люди зазвичай навіть не думають

Швидше за все, ви одержимі думками, які б ніколи не прийшли в голову людині, яка не відчуває страху. Можливо, ви все ще роздумуєте над минулотижневою розмовою чи над тим, як на вас глянув шеф, або вас турбує те, що ваша друга половинка все ще не написала вам жодного повідомлення за цілий день, бо ви могли сказати їй щось неприємне. Однак, щоб не стало причиною вашого занепокоєння, люди, які не відчувають того ж самого, не зможуть зрозуміти, чому ви переймаєтесь тим, що не має ніякого значення для них.

3. Ви прокидаєтесь зранку, навіть якщо почуваєтесь дуже втомленими

Сон — одна із ваших проблем. Вам важко заснути, тому що у голові занадто багато думок про день, який минув. Ваш мозок не відпочиває, і як тільки ви прокидаєтесь зранку, то розумієте, що потрібно вчасно вирішити всі свої справи.

Сон для вас — справжнє випробування.

4. Ви завжди уявляєте найгірший сценарій розвитку події

Перед першою зустріччю з кимось, ви завжди думаєте, що вона буде жахливою. Перед тим, як відправлятись в подорож, ви уявляєте собі, як всі плани руйнуються. Якщо ви захворіли, то починаєте думати, що з вами щось не так.

Цей список можна продовжувати, і головне те, що побоювання для вас справжні.

5. Ви прокручуєте розмови в голові — знову і знову

Ви намагаєтесь уникати порівнянь, тому що вони викликають паніку. Якщо ви розмовляли з кимось чи, можливо, сперечались, після цього ви знову і знову прокручуєте це в голові та думаєте, що зробили чи сказали щось неправильно. 

Однак, в таких випадках не потрібно мучити себе, а пам’ятати, що це всього лиш ваш страх. Насправді ж ви все зробили добре.

6. Ви починаєте хвилюватись за себе, коли люди висловлюють своє занепокоєння

Коли люди цікавляться, чи все з вами гаразд, коли ви відчуваєте занепокоєння або у вашій голові безліч негативних думок, тривога набирає ще більших масштабів. 

Звичайно, ці люди не мали на меті чогось поганого, однак у вас з’являється думка “Якщо вони стурбовані, то я маю переживати за себе ще більше”.

7. Якщо хтось не відповідає миттєво, ви вважаєте, що це ваша вина

Ви переймаєтесь, коли люди не відписують вам одразу. Вам здається, що ви зробили щось неправильно. Однак зазвичай справа в тому, що ці люди просто жахливі співрозмовники.

8. Коли думаєте про майбутнє, у вас стаються нервові зриви

Питання майбутнього для вас болюче. Як тільки хтось запитує вас про плани на наступні 5 років, вам хочеться сховати голову в пісок.

Хтось, наприклад, з нетерпінням чекає закінчення школи чи університету, але для вас це справжній виклик. Тому вам не подобається, коли хтось говорить про майбутнє, адже це змушує вас почуватись гіршим, за інших.

9. Ви постійно порівнюєте себе з іншими

Завдяки Фейсбуку ви можете бачити, що інші люди отримали роботу своєї мрії, і через це у вас болить голова. Ви не хочете порівнювати себе з іншими, але інколи відчуття занепокоєння бере верх над вами і ви нічого не можете вдіяти з цим. Ви починаєте перейматись через те, а що, якщо ви ніколи не досягнете рівня інших людей?! Що буде, якщо ваші мрії ніколи не стануть реальністю?!

10. Ви повторюєте свої помилки і картаєте себе за це

Думки про те, що ви могли припуститись помилки на роботі, можуть зіпсувати вам цілий день чи навіть тиждень. Ви завжди намагаєтесь все робити якнайкраще, але якщо ви випадково відправили лист, який не повинні були, чи зробили те, що не мали б, то починаєте дорікати собі. Відчуття тривоги та страх справді можуть бути вашими найлютішими ворогами.

11. Іноді ви занадто виснажені фізично та розумово

Бувають дні, коли ваша тривога настільки сильна, що вам здається, наче ви не можете нічого робити. Все, на що вистачає сил, це лежати в ліжку та плакати. Час від часу ви просто не можете сприймати світ таким, який він є, а тому потребуєте кілька днів для відпочинку.

Відчуття занепокоєння може мати великий вплив на ваше тіло та здоров’я, і це те, на що варто звертати увагу. Адже постійна внутрішня тривога може зруйнувати вам життя.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: