Як знайти баланс між роботою та особистим життям

Якщо ви не знаєте, як відшукати баланс між роботою та особистим життям, ознайомтесь із порадами від маркетолога Найджела Маршала. Йому вдалось збалансувати своє життя, настав ваш час.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Як знайти баланс між роботою та особистим життям

Всі ми прагнемо віднайти в житті гармонію та баланс. Однак дуже часто це бажання просто нереально реалізувати. Адже багато часу ми проводимо на роботі, а ще потрібно приділяти його сім’ї та друзям, і не забувати про улюблене хобі. Але реальність зазвичай виглядає однаково — доводиться робити вибір між роботою та особистим життям. Поєднувати ці аспекти складно, і не кожному воно вдається.

Згідно із дослідженням, здебільшого у кар’єристів нема часу на особисте життя, а навіть якщо і знаходиться, то робота все одно рано чи пізно руйнує його.

Спробувати відшукати баланс між особистим життям та роботою намагався австралійський письменник, маркетолог, керівник консалтингової фірми та один із засновників руху “Година Землі” Найджел Маршал.

Коли йому виповнилось 40, він задумався над тим, як живе та проводить свій час. Маючи 4 дітей, він їх майже не знав, і все через роботу. Маршал прийняв рішення: потрібно щось змінювати. Перше, що він зробив, — звільнився з роботи і цілий рік проводив час в оточенні близьких людей. 

Висновок, який він зробив, досить простий: підтримувати баланс між роботою та особистим життям — легко.. От тільки якщо в тебе нема роботи. Та це не довго тішить, адже рано чи пізно закінчуються гроші. 

Тож Найджелу Маршалу довелось повернутись на роботу і протягом наступних 7 років він вивчав питання, як можна підтримувати рівновагу між роботою та особистим життя, цьому і присвятив свою першу книгу.

Отож, якщо ви теж відчуваєте, що в вашому житті нема балансу між цими двома сферами, ознайомтесь із 4 висновками, до яких дійшов Найджел Маршал, та які ви зможете застосувати в своєму житті вже просто зараз.

1. Будьте чесні з собою

Перш за все, визнайте реальність ситуації, в якій ви знаходитесь. А вона зазвичай полягає в тому, що більшість людей проживають тихе життя, наповнене відчаєм, працюють на роботі, яку ненавидять, щоб мати можливість купити речі, які їм не потрібні, щоб вразити людей, які їм не подобаються. 

2. Візьміть на себе відповідальність

Ваш роботодавець не вирішуватиме проблему з балансом за вас. Якщо ви самі не сплануєте своє життя, хтось зробить це за вас і є всі шанси, що його варіант “балансу” вам точно не сподобається. 

Ви самостійно повинні взяти відповідальність за встановлення та дотримання кордонів, які встановлюєте в своєму житті.

3. Встановіть реалістичні часові рамки

Ви не зможете вмістити в один день все, чого б вам хотілось. Тому спробуйте розтягнути часові рамки, які визначатимуть збалансованість життя.

Однак забудьте про фразу “Я заживу на повну, коли вийду на пенсію/коли розведусь з дружиною/коли діти з’їдуть від нас". Зараз для вас день здається дуже коротким, та на пенсії він триватиме вічність. Тому найкраща порада — шукайте золоту середину.

4. Розважливо крокуйте до збалансованого життя

Щоб життя було збалансованим, замало просто записатись в тренажерний зал. Адже в ньому є й інші сторони, такі як емоційна, духовна, інтелектуальна. Баланс можливий за умови, якщо ви приділятимете увагу кожній із них. 

Однак ніхто не каже кардинально змінювати своє життя, інколи навіть маленькі зміни, як-от забрати дитину із дитсадка чи зателефонувати матері, можуть вплинути на збалансованість вашого життя. Тому що дрібниці й справді дуже важливі. 

А ще таким чином може змінити суспільство: якщо люди нарешті задумаються над тим, як можна збалансувати своє життя, вони зрозуміють, що перемагає не той, в кого на момент смерті більше грошей в гаманці, а той, хто зрозумів ідею про збалансоване життя.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: