Найкращі книги 2016 року від закордонних авторів

Якщо ви все ще не визначились, що читати довгими осінніми вечорами, пропонуємо ознайомитись із списком книг закордонних авторів, які перекладені українською мовою та визнані найкращими книгами 2016 року. Новинки сподобаються усім, хто любить читати не лише художню літературу, але й тим, хто цікавиться політикою, економікою та розвитком сучасного світу.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
Найкращі книги 2016 року від закордонних авторів

Пол Каланіті “Коли подих стає повітрям”

“Чому я?” — хто не ставив собі такого запитання?! Адже, мабуть, в житті кожної людини настає такий момент, коли все йде не за планом, і це запитання виринає чи не щодня. 

Коли ти постійно кажеш пацієнтам про страшний діагноз, все сприймається не так, коли сам дізнаєшся, що в тебе рак легенів 4-ї стадії.

Саме це і стало поштовхом для Пола Каланіті взятись за написання книги “Коли подих стає повітрям”. 

Почавши писати її в 2013, фінальну крапку в 2015 поставила смерть. 

Ця книга — це сповідь нейрохірурга, який зрозумів, що питання “Чому я?” — неправильне, тому що насправді воно має звучати як “А чому не я?”. Автор це зрозумів, і завдяки цьому забув про весь біль, і просто продовжував жити та любити.

978-617-12-1458-3

Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і Прокляте дитя”

“Гаррі Поттер і Прокляте дитя” — 8 частина поттеріани, дія в якій відбувається через 19 років після подій останнього роману. У ній Гаррі Поттер — жонатий, виховує трьох дітей та працює в Міністерстві магії. Однак цього разу в центрі сюжету один із його синів — Альбус Северус. 

“Ми хотіли випередити сусідів (російською та польською мовами книжка вийде пізніше, аніж українською, - ред.), і тих, що хороші, і тих, що не дуже. Особливо тих, що не дуже. І нам це вдалося. Віктор Морозов завжди жартує, що від нього залежить швидкість перекладу, а від мене якість. І якось це нас вдалося, вже очі на лоба лізли але до від’їзду на Форум видавців ми здали книгу на фабрику. В Росії книга виходить аж у листопаді. Це перемога для тих, хто читає і любить Гаррі Поттера”, – розповів Іван Малкович, директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, яке займається перекладами “Поттеріани”.

685237

Малала Юсуфзай, Крістіна Ле "Я — Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту”

Книжка юної правозахисниці Малали Юсуфзай, яка розуміє важливість освіти і бореться за права жінок. Адже якщо ти народилась в Пакистані, то твоя доля уже вирішена. 

Та незважаючи на це, дівчинка теж хотіла ходити до школи, не прикривати обличчя та носити яскравий одяг. Не підкоряючись “законам” “Талібану”, які за це карали людей побоями і навіть смертю, Малалі довелось заплатити свою ціну — вона отримала кулю в голову. Та це лише початок її розповіді...

978-617-7279-76-0

Енн Тайлер “Блакитне мереживо долі”

На перший погляд кожна сім’я здається звичайною, але як тільки ви придивитесь до неї ближче, до мережива долі її членів, то зможете розгледіти те, що приховується від пильного ока.

“Блакитне мереживо долі” — розповідь про життя однієї із таких сімей, Реда, Еббі та їх 4 дітей. Спочатку здається, що вони звичайна дружна сім’я, та все має дві сторони — справжню та фальшиву.

Книга вийшла завдяки співпраці проекту #книголав з видавництвом "Наш Формат".

978-617-7279-75-3

Франсуаза Барб-Ґалль “Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття”

Книгу “Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття” можна назвати продовженням попереднього бестселера “Як розмовляти з дітьми про мистецтво” Франсуази Барб-Ґалль, яка запевняє — щоб зрозуміти і полюбити  мистецтво, потрібно забути про страхи та упередження та довіритись художникам.

Ця книжка буде цікавою усім, хто хоче оцінити мистецтво ХХ століття, адже це може зробити навіть дитина.

978-617-679-219-2

Рут Веа “У лісі-лісі темному”

“У лісі-лісі темному”  — психологічний трилер, який не дозволить читачу відволіктись на щось інше, окрім нього, і триматиме в напрузі до останньої сторінки.

Головна героїня приходить до тями в лікарні, її тіло скалічене, а спогади про те, що сталось дві доби тому — відсутні. Все, що пам’ятає дівчина, це те, що шкільна подруга запросила її на дівич-вечір, який вони проводили в скляному будинку в густих англійських лісах. Однак, що сталось там — невідомо. Лише внутрішнє чуття підказує — трапилось щось жахливе.

978-617-7279-66-1

Анна Хьоґлунд “Бути мною”

Шведська письменниця та ілюстраторка Анна Хьонґлунд порушила в своїй книзі “Бути мною” гендерні питання повсякденного життя дівчинки-підлітка. 

Розповідь, написану від першої особи — тринадцятирічної Руси, вважають саме тією книжкою, яка повинна бути в арсеналі кожного підлітка.

978-966-97574-0-1

Ренс Бод “Забуті науки”

Професор інформаційних та гуманітарних наук в Амстердамському університеті Ренс Бод нагадує у своїй книзі, що хоч фізика, хімія, астрономія, математика та інші науки займають зараз перші місця в людській свідомості, відсунувши гуманітарні науки на другорядне, проте саме останні є пранауками, з яких пізніше зародились всі точні.

978-966-2355-55-0

Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон “Чому нації занепадають”

Якщо вас цікавить, чому одні держави багаті та процвітають, а інші — бідні та занепадають, тоді книга авторів Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона “Чому нації занепадають” саме для вас.

Це посібник, в якому доступно пояснюється, чому географічне положення, клімат чи культура не впливають на економічний успіх держави.

978-617-7279-33-3

Анна Франк “Сховище. Щоденник у листах”

“Сховище. Щоденник у листах” — реальна оповідь 13-річної дівчинки-підлітка Анни Франк, яка пережила Голокост. 

Спочатку вона вела свій щоденник лише для себе, але згодом почула по радіо виступ нідерландського міністра освіти у вигнанні, який заявив про те, що після війни потрібно буде зібрати якомога більше документальних матеріалів та опублікувати їх. 

Анна хотіла, щоб її книжку теж прочитав світ, та, на жаль, дівчинці не вдалось побачити свій щоденник надрукованим — в серпні 1945 року її та ще 7 євреїв, які переховувались від гітлерівців, заарештували. Вона загинула у концтаборі, коли їй було 15 років.

978-617-690-668-1

Стівен Левітт, Стівен Дабнер “Думай як фрік”

Хочете бути успішними? Тоді вчіться не просто бути швидшими та більше працювати, аніж інші, але й мислити по-іншому. Адже в сучасному світі цього недостатньо, перш за все потрібно вміти знаходити неординарні шляхи вирішення проблем. 

Тому автори світового бестселера “Фрікономіка” пропонують читачу змінити свій спосіб мислення та застосувати нестандартні підходи в різних ситуаціях.

978-617-7279-62-3

Фредерік Бегбедер “Уна і Селінджер”

Українським любителям Фредеріка Бегбедера пощастило — новий роман автора “Уна і Селінджер” уже перекладено. Це історія кохання американського письменника Дж. Д. Селінджера та дочки американського драматурга Юджина О’Ніла і майбутньої дружини Чапліна Уни О’Ніл.

978-617-538-400-8

Лорен Грофф “Долі та фурії”

Дія роману “Долі та фурії” розгортається в Нью-Йорку та показує сімейне життя драматурга Ланселота “Лотто” та його дружини Матильди.

Спочатку здається, що вони просто ідеальна пара і їхньому шлюбу заздрять не один рік. Та з часом стає зрозуміло, що ці стосунки приречені і уже дали перші тріщини: замість кохання тепер інтриги, а повагу замінила брехня.

На сторінка своєї книги Лорен Грофф детально “розбирає” шлюб на деталі, проникаючи в минуле, яке дуже часто ховає безліч таємниць.

978-617-727-964-7

Ґрізелідіс Реаль “Чорний — це колір”

“Чорний — це колір” — перша книга швейцарської письменниці Ґрізелідіс Реаль, на сторінках якої розкриваються події з її життя. Ставши матір’ю-одиначкою, їй довелось виховувати 4 дітей. Разом з цим героїня спіткнулась із злиднями, безробіттям, туберкульозом та бажанням структур лишити її батьківських прав. 

Однак вічно так жити не можна, тому довелось змінити місце проживання, і ним стало місто Мюнхен, яке, як виявилось, теж не чекало нікого із розпростертим обіймами. 

Бордель, коханці, циганська сім’я — для всього цього знайдеться місце на сторінках автобіографічної повісті Ґрізелідіс Реаль.

978-617-614-147-1

Адам Грант “Оригінали”

Автор книги “Оригінали” Адам Грант знову взявся за проблеми поліпшення світу. Однак цього разу він звертає увагу на людей з новими ідеями та цінностями, які порушують правила, відкидаючи застарілі традиції, постійно ризикуючи. 

Грант вирішив з’ясувати, як можна розвивати оригінальність у дітей, як побороти страх і сумніви та розпізнати хорошу ідею. 

“«Оригінали...» — це захопливе, повчальне читання, яке допоможе вам не лише усвідомити свої власні унікальні переваги, але також знайти у собі сили для того, щоб кинути виклик усталеному погляду і втілити у життя свій власний”, - зазначила Аріанна Хаффінгтон, одна із засновників та головний редактор “The Huffington Post”.

978-966-97534-1-0
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: