5 ознак, що ви значно розумніші за більшість людей

Згідно з новим дослідженням, високий інтелект пов’язаний з раннім життєвим досвідом. Тож якщо ви почали читати в ранньому віці чи відвідували музичну школу - ваш IQ точно вищий за середній.
← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook
5 ознак, що ви значно розумніші за більшість людей

Інтелект, або IQ, це не те, що ви знаєте, а швидкість, з якою ви отримуєте нову інформацію. Дослідження показали, що IQ фіксується в ранньому віці, тому зараз ви “застрягли” з тими, що набули колись.

Однак IQ не єдине, що визначає успіх в житті: дослідження показують, що це навіть не найважливіший фактор, хоча мати високий інтелект все-таки непогано.

Різниця між геніальністю і дурістю в тому, що у першої є свої межі

Альберт Ейнштейн

Більшість із нас проживає життя навіть не знаючи, наскільки вона є розумною. А все тому, що IQ важко визначити, і якщо ви не готові розщедритись на кілька сотень доларів, щоб найняти спеціаліста, ви ніколи точно не знатимете свого рівня.

А також майте на увазі, згідно з новим дослідженням, високий інтелект пов’язаний з раннім життєвим досвідом.

Отож, розглянемо 5 ознак, які свідчать, що ви розумніші за більшість людей.

1. Вам властиво переживати

Важко думати про тривогу, як про хорошу річ, але дані свідчать про те, що це не так уже й погано. Психіатр Джеремі Коплан обстежував пацієнтів з тривожними розладами і виявив, що люди з гіршими симптомами мали більш високі показники IQ ніж ті, у кого були легші симптоми. Інші дослідження показали, що високий вербальний інтелект у людей з підвищеним рівнем тривожності.

Згодом був проведений більш складний експеримент в Міждисциплінарному центрі в Герцлії (Ізраїль). Дослідники попросили учасників оцінити художній твір, відтворений в комп’ютерній програмі, а потім запустили фейковий комп’ютерний вірус, який виник начебто через їх дії. Після цього учасники направились за технічною підтримкою, пройшовши різноманітні перешкоди. В результаті було з’ясовано, що найбільш неспокійні учасники також були і найбільш сконцентрованими та ефективними під час виконання завдань.

Тож якщо хтось запропонує вам менше перейматись, просто скажіть, що це ваш інтелект шукає спроби вийти назовні.

2. Ви рано навчились читати

Британське дослідження 2000 пар однояйцевих близнюків виявило, що, незважаючи на їх однакові гени, діти, які почали читати раніше, мали більш високі показники IQ (вербального і невербального), ніж їх брати і сестри. На перший погляд, це здається досить легко пояснити: діти, які навчилися рано читати, зробили це тому, що вони були розумнішими. Але це не той випадок. Дослідники прийшли до висновку, що раннє читання здійснює вплив на розвиток інтелекту. Тому якщо ви рано навчилася читати, це сталось не завдяки вашому високому IQ, а навпаки — ви стали розумними через те, що рано взялись за книжки.

3. Ви — шульга

Виявляється, всі ті вчителі, які змушували шульг писати правою рукою, мають розкаятись.

Незважаючи на незрозумілий зв’язок між вмінням писати лівою рукою і схильністю до злочинів, у таких людей також є і деякі інтелектуальні переваги. Одне дослідження показало, що шульги, особливо чоловіки, схильні до дивергентного мислення. Ця унікальна можливість конструктивно об’єднувати два непов’язаних об’єкти є ознакою розуму.

4. В дитинстві ви відвідували уроки музики

Існує ряд досліджень, які демонструють, що музична освіту підвищує вербальний інтелект і виконавчі когнітивні функції, важливі для вміння зосереджуватися та для самоконтролю. У дослідженні, проведеному психологом Сільвен Морено, 48 дітей у віці від чотирьох до шести років взяли участь в комп’ютеризованій навчальній програмі під керівництвом викладача.

Впродовж однієї години в день, п’ять днів на тиждень, протягом чотирьох тижнів половина дітей пройшла музичну програму, інша половина — навчання за програмою “Образотворче мистецтво”. В кінці експерименту 90% дітей, які отримали музичну освіту, показали поліпшення вербального IQ.

Отже, якщо ви брали уроки музики, коли були дитиною, це хороший знак.

5. Ви — дотепні

Головні клоуни класу можуть нарешті порадіти! Дослідження показують сильний зв’язок між жартівливим стилем поведінки та високими балами вербального інтелекту та абстрактного мислення. Виявляється, ваші гострі жарти — це ознака гострого розуму.

Тож тепер ви просто змушені придумати якийсь жарт на цю тему!

Висновок

Цей список ще можна доповнювати, тому якщо жоден із названих пунктів не стосувався вас, це ще не означає низький IQ. Однак якщо хоча б кілька із них все ж таки про вас, тоді ваш IQ точно вищий за середній.

← Натисніть Подобається, щоб підписатися на Мізки.com в Facebook

Також по темі: